İSTİKLAL MARŞI EMPERYALİZME DİRENİŞİN YEGANE SEMBOLÜ

İSTİKLAL MARŞI EMPERYALİZME DİRENİŞİN YEGANE SEMBOLÜ
CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, İstiklal Marşı'nın TBMM'de kabulünün 98. Yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Yüceer, İstiklal Marşı’nın mazlum milletlere örnek olan emperyalizme karşı direnişin ve bağımsızlık...

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, İstiklal Marşı'nın TBMM'de kabulünün 98. Yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Yüceer, İstiklal Marşı’nın mazlum milletlere örnek olan emperyalizme karşı direnişin ve bağımsızlık mücadelesinin yegane sembolü olduğunu kaydetti.

MEHMET AKİF ERSOY'U RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM

İstiklal Marşı'nın TBMM'de kabulünün 98. Yılı nedeniyle bir mesaj yayınlayan CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, “Mazlum milletlere örnek olan emperyalizme karşı direnişimizin ve bağımsızlık mücadelemizin yegane sembolü İstiklal Marşı'mızın TBMM'de kabulünün 98. yılındayız. Bu vesileyle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı ve İstiklal Marşı’mızın şairi Mehmet Akif Ersoy'u tekrar rahmet ve minnetle anıyorum. Ulusal kurtuluş savaşımız emperyalizme karşı mazlum milletlerin örnek aldığı bir mücadele olmuştur. Birinci Dünya savaşı sonrasında darmadağın edilmiş yurdumuz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz milletimizin tek vücut halinde kenetlenmesi ile emperyalizme göğüs germiş ve bağımsızlığını korumuştur” dedi.

EGEMENLİĞİMİZ İLELEBET MİLLETİMİZE AİT OLACAKTIR

Çağdaş bir Türkiye için mücadele edeceklerini kaydeden Yüceer, “Milli mücadelemiz laik sosyal hukuk devleti olan cumhuriyetimizle taçlanmıştır. Cumhuriyetini kuran ulusumuz dün olduğu gibi bugün de özgürlüğünden vazgeçmeyecek, iradesini tek bir kişiye teslim etmeyecektir. Egemenliğimiz ilelebet milletimize ait olacaktır. Verdiğimiz bağımsızlık mücadelesindeki bedelleri, istiklal marşımızın her bir dizesini hatırlayarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedef olan çağdaş, uygar ve özgür bir Türkiye için mücadele edeceğiz” diye konuştu.