İYİ PARTİ İL BAŞKANI ALKAYA’DAN BALTALI SALDIRIYA SERT TEPKİ

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ALKAYA’DAN BALTALI SALDIRIYA SERT TEPKİ
Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde çarşaflı bir kadının Atatürk Heykeli’ne baltayla saldırmasına İYİ Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya sert tepki gösterdi. Atatürk’e ve değerlerine ebediyen sahip çıkacaklarını kaydeden Alkaya,...

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde çarşaflı bir kadının Atatürk Heykeli’ne baltayla saldırmasına İYİ Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya sert tepki gösterdi. Atatürk’e ve değerlerine ebediyen sahip çıkacaklarını kaydeden Alkaya, “Provakatif saldırıyı esefle kınıyorum. Herkes bilsin ki Atatürk’ü ve değerlerini asla baltalatmayacağız” dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya Atatürk’ün ölüm yıldönümünde Atatürk’e yapılan sistemli saldırıları ağır bir dille eleştirdi. Çorlu’daki saldırıyı kınayan Alkaya, failin gerekli cezayı almasını istedi.

ATAMIZA BİR FATİHA’YI ÇOK GÖRDÜLER

Diyanet’in Atatürk Cuma hutbesinde Atatürk’e bir Fatiha dahi okumadığını kaydeden İYİ Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya “Biliyorsunuz, geçtiğimiz Cumartesi, Türk milletinin birlikte gözyaşı döktüğü 10 Kasım’ın, 80’inci yıldönümüydü. Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bir kez daha rahmet, dua ve özlemle andık. Saatler 9’u 5 geçeyi gösterdiğinde, dünyada eşi benzeri olmayan şekilde saygı duruşundaydık. Bir milletin, aynı anda, aynı şeyi yaptığı o bir dakika, aslında bir ömre sığmayacak kadar derindir. Ancak, o derinliği göremeyenler yine devredeydi. Bir yanda, ezanımız üzerinden mukaddesatımızla uğraşan zihniyetle mücadele ediyoruz. Diğer yanda, o ezan susmasın diye, canı pahasına mücadele vermiş Mustafa Kemal’e, bir duayı çok gören zihniyetle mücadele ediyoruz. Diyanetin başındaki zat, 9 Kasım günü camilerimizde okunan Cuma hutbesinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına, bir Fatiha’yı çok gördü” dedi.

KARANLIK DÜŞÜNCELER EDİRNE’DEN SONRA ÇORLU’DA HAREKETE GEÇTİ

Karanlık düşüncelerin Edirne’den sonra Tekirdağ’da sahneye çıktığını aktaran Alkaya, “Edirne’de çarşaflı bir kadının Atatürk'e sözlü hakareti ile başlayan Atatürk düşmanları bu kez Çorlu 'da kendini gösterdi. Çorlu Atatürk anıtına baltayla saldırma cesaretini gösteren, kendini bilmez bir kadının bu aciz tavrı Edirne’deki hadsizliğin devamı niteliğinde mi? Sorusunu akıllara getirmiyor değil! Atatürk ve cumhuriyete bağlılığı ile bilinen Trakya’mızda 3 gün ara ile baş gösteren bu provakatif eylemlerin organize bir suç olup olmadığını  da merak ediyoruz. Her ne olursa olsun, bilinmelidir ki, bu ve benzeri saldırılar,  büyük Türk milletinin içinden, kalbinden Atatürk sevgisini azaltamayacağı gibi daha fazla sahiplenilmesine sebep olacaktır. En büyük hassasiyetimiz olan Atatürk’ümüzün anıtına yapılan çirkin ve hadsiz olayı gerçekleştiren baltalı çarşaflı kadının gerekli cezayı göreceğinden de şüphemiz yoktur” dedi.