İYİ PARTİ, TEKİRDAĞ’DA CHP’YE RESTİ ÇEKTİ

İYİ PARTİ, TEKİRDAĞ’DA CHP’YE RESTİ ÇEKTİ
Tekirdağ’da kurulan komisyonun bir çözüm komisyonu olmaktan ziyade bir gaz alma komisyonu olması yönünde gayret sarfeden bazı siyasetçilerin olduğunu ifade eden İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Mehmet Tolga Akalın, “Samimiyetin...

Tekirdağ’da kurulan komisyonun bir çözüm komisyonu olmaktan ziyade bir gaz alma komisyonu olması yönünde gayret sarfeden bazı siyasetçilerin olduğunu ifade eden İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Mehmet Tolga Akalın, “Samimiyetin bittiği yerde sadakat isyana dönüşür. Azdan az çoktan çok gider. Pazar Şarköy’den başlıyoruz.  Mevla ne eylerse güzel eyler” diyerek CHP’ye Tekirdağ’da resti çekti.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Mehmet Tolga Akalın’dan son dakika Tekirdağ’daki millet ittifakı ile ilgili bir açıklama geldi. Gündeme bomba gibi düşen açıklamada, Akalın’ın Tekirdağ’daki CHP yöneticilerini eleştiri yağmuruna tuttu.

3 İLDE KOMİSYON KURULDU

Trakya’daki ittifak görüşmeleri ile ilgili komisyon kurulduğunu kaydeden Akalın, “Tekirdağ’da yaptığım basın açıklamasında Trakya/ Türkiye’de kurulması gereken ittifakın esasen bir kalbi ittifak olması gerektiğini, politik ittifakların zayıf ancak kalbi ittifakların nitelikli ve amaca matuf olduğunu ifade etmiştim. İYİ Parti olarak amacımızın tüm Trakya’da 28 de 28 ilçe, bir Büyükşehir ve tüm beldelerde “Millet İttifakı’nın “ başarısı olduğunu da belirtmiştim. Bu çağrımıza CHP Genel Merkezinin sağduyulu merkez yönetim anlayışı, üç ilimizde de komisyon kurmak sureti ile olumlu cevap vererek çok anlamlı katkı sağladı... Bu kapsamda Tekirdağ Edirne ve Kırklareli illerimizde ittifakın hemşehrilik hukuku çerçevesinde çözülmesini temin etmek için komisyonlar kuruldu” dedi.

EDİRNE’DE ADIM ATILDI KIRKLARELİ’NDE TOPLANTI YAPMAYI BEKLİYORUZ

Edirne ve Kırklareli’ndeki son durum hakkında bilgi veren Akalın, “Edirne komisyonumuz ilk görüşmesini tamamladıktan sonra kalbi ittifakın doğasına uygun olarak GİK olarak ben Mehmet Akalın, İl Başkanımız Ekrem Demir Keşan İlçe Başkanımız Zafer Sarikece İpsala ilçe başkanımız Abdullah ünsal CHP Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve CHP İpsala İlçe başkanı Ahmet Uğraş Uybaş olarak birlikte adım attılar ve İpsala ilçemizi birlikte ziyaret ettiler. Siyaseten doğru başladılar arzumuz o ki doğru bitirecekler.  Ancak kurulan komisyonun bir “çözüm komisyonu” olduğu yönünde bir iyi niyetin “ ilk adımını” birlikte attılar... Diğer yandan Kırklareli ilimizde henüz ilk toplantımızı yapmayı bekliyoruz” diye konuştu.

CHP’YE SERT SÖZLERLE RESTİ ÇEKTİ

Tekirdağ’da kurulan komisyonun bir çözüm komisyonu olmaktan ziyade bir gaz alma komisyonu olması yönünde gayret sarfeden bazı siyasetçilerin olduğunu ifade eden Akalın, “Son olarak Tekirdağ ilimizde komisyonlarımız iki defa toplanmasına rağmen ne yazık ki aşağıdaki fotoğraf benzerini veremediler... Görünen o ki Tekirdağ’da kurulan komisyonun bir “çözüm komisyonu” olmaktan ziyade bir “ gaz alma” komisyonu olması yönünde gayret sarfeden bazı siyasetçiler var . Bu politik nobranlığın kimlere fayda sağladığı ortada. Hayatta hazır yolun sürgünleri ile kendi yolunu kendi açanlar arasında her daim bir fark olacaktır. Ben bahsi geçen basın toplantısında İYi Partinin kurucu iradesinin ve mahalli kurucularının koltuk tekmeleyerek ve hakkaniyet ve adalet mücadelesi yapmak üzere yola çıkan insanlar olduğunu ifade etmiştim. Sanırım muhataplarımıza tam anlatamadım. Şimdi bir başka cümle kuruyorum...Samimiyetin bittiği yerde sadakat isyana dönüşür ... Azdan az çoktan çok gider... Pazar Şarköy’den başlıyoruz... Mevla ne eylerse güzel eyler... Not : Tekirdağ kimsenin yedikuşak göbekten miras , piyangodan büyük ikramiye çıkmış gibi hovardalık yapabileceği bir yer değildir. Anlayan anlamayana anlatsın” dedi.