İYİ PARTİ’DE 6 İLÇENİN ATAMASI YAPILDI

İYİ PARTİ’DE 6 İLÇENİN ATAMASI YAPILDI
İYİ Parti’de yeniden yapılanma kapsamında İYİ Parti Malkara İlçe Başkanı Şencan Pakalpakçil’in yeniden ataması yapıldı. Pakalpakçil atama yazısını veren İYİ Parti Tekirdağ Sertaç Alkaya, “İYİ Parti tüm Türkiye’de...

İYİ Parti’de yeniden yapılanma kapsamında İYİ Parti Malkara İlçe Başkanı Şencan Pakalpakçil’in yeniden ataması yapıldı. Pakalpakçil atama yazısını veren İYİ Parti Tekirdağ Sertaç Alkaya, “İYİ Parti tüm Türkiye’de olduğu gibi Tekirdağ’da yerel seçime kilitlendi. 11 ilçe ve büyükşehirde yerel seçimlere hazırlanıyoruz” dedi.

6 İLÇEYE ATAMA YAPILDI

İYİ Parti'de yerel seçime hazırlanmak amacıyla il, ilçe başkanları ile yönetimlerinin istifası istenmişti. İstifa çağrısı sonrası birçok başkan ve yönetim görevden ayrıldı. Görevden ayrılanların yerine atamalar sürüyor. Öte yandan istifa süreçleri tamamlanan 6 ilçeye yeniden atama yapıldı. Ataması yapılan ve yönetimi oluşturulan ilçelerde tören düzenlenerek yeni ilçe başkanına görev yazıları takdim edilmeye başladı.

MALKARA İLÇE BAŞKANI PAKALPAKÇİL OLDU

İYİ parti’de yeniden yapılanma kapsamında mevcut başkan İYİ Parti Malkara İlçe Başkanı Şencan Pakalpakçil yeniden ilçe başkanlığı görevine atandı. İl Başkanı Sertaç Alkaya, beraberindeki İl Başkan Yardımcıları Kazım Rıfkı Ayan, Muzaffer Doğan ile birlikte Malkara teşkilatını ziyaret ederek Pakalpakçil’e yeni görevini takdim etti.

MALKARA İÇİN HAYIRLI OLSUN

Törende konuşan İl Başkanı Alkaya, “24 Haziran Genel Seçimlerinden sonra aday adaylığı ile boşalan teşkilatımızda revizyona gidilmek üzere genel merkezimizin tavsiye kararı ile 81 ilimizin il başkanları yönetimleri ile birlikte istifa ederek tekrar dizayn edildi. Bunların atamaları bitti. Bizlerin de ataması gerçekleşti. İl yönetimini oluşturup görevimize başladık. İl teşkilatlarında olduğu gibi ilçe teşkilatlarında da aynı şekilde işlem yapıldı. Genel merkezimiz bu yönde karar aldı. Tekirdağ’da 11 ilçemizin 6 tanesi istifa süreçlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirdi. Ve atamasını yaptık. Malkara için hayırlısı olsun. Sencan başkanımızı tebrik ediyorum” dedi.

YEREL SEÇİMLERE HAZIRLANIYORUZ

İYİ Parti’nin seçimde ittifak yapmayacağını söyleyen Alkaya, “Seçimde ittifak yapmayacağız. Liderimiz Meral Akşener’in ışığında hızlı bir şekilde yerel seçimlere hazırlanıyoruz. Şuanda yerel seçimlere kilitlendi. Amacımız 11 ilçe ve büyükşehir belediyelerini İYİ Parti belediyesi yapmak. Teşkilatlarımız tamamen yerel seçime kilitlendi” dedi.