AVUKAT MERİÇ İLÇE BAŞKANI OLDU

AVUKAT MERİÇ İLÇE BAŞKANI OLDU
Tekirdağ İl Başkanımız Sertaç Alkaya, Muratlı İlçe Başkanlığı görevine atanan avukat Bahar Meriç’e atama yazısını takdim ederek hizmete giren yeni ilçe binasının açılışını yaptı.İYİ Parti Muratlı İlçe Başkanı...

Tekirdağ İl Başkanımız Sertaç Alkaya, Muratlı İlçe Başkanlığı görevine atanan avukat Bahar Meriç’e atama yazısını takdim ederek hizmete giren yeni ilçe binasının açılışını yaptı.

İYİ Parti Muratlı İlçe Başkanı Av. Bahar Meriç ve Yönetimi, partilerinin yeni binasının açılışını törenle yaptı. Açılışa İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya ve il yöneticilerinin yanı sıra; ilçe teşkilatlarının da katıldığı görüldü.

Genel merkezin tavsiye niteliğindeki kararıyla teşkilatın yenilenmesine gidildiğini kaydeden İl Başkanı Alkaya; “81 il başkanları ile başlayan ve daha sonra ilçe teşkilatlarımızla süregelen bu süreçte Tekirdağ il teşkilatı olarak, 11 ilçe teşkilatımızın 7 tanesi istifa vererek, bu yenileme sürecine girdi. 4 tane teşkilatımızdan da 2 tanesi Çerkezköy ve Muratlı genel merkezimizin tasarruf kararıyla ve yaptırım kararıyla kapatılıp, Çerkezköy’den sonra bugün Muratlı tekrar kurucu teşkilat olarak görevine başlıyor” dedi.

24 Haziran seçimlerinde İYİ Parti’nin 5 buçuk milyon oy aldığını anımsatan Sertaç Alkaya, “Kimseye ispat etme noktasında değiliz. Biz kendimizi halka ispat etme noktasında yola çıktık. Çok şükür halkımız bize 5 buçuk milyon oy vererek bizi meclise taşıdı. 40 tane milletvekilimiz mecliste en çok soru önergesi vererek, en fazla önerge veren milletvekilleri oldu. Grup toplantısında iktidarın ortağı olan parti çıkıyor Oslo sürecini anlatıyor. Akil adamların Oslo’da ne işi var diye soruyor. Bunu sanki bize soruyor. Benim iş ortağım gitmedi oraya, Millet İttifakının ortakları göndermez onları oraya. Kendi ortağı gönderdi. Bunlara hesap soramıyor. Mecliste vatandaşı kandırma noktasında suni gündem yaratmaya çalışıyor. Ve tam seçim üzerinde milliyetçilik söylemleri üzerinden yapmaya çalışıyorlar. Akabinde bir şey daha diyor. İYİ Parti’nin vermiş olduğu soru önergelerini zaman israfı ve kağıt parçası olarak niteledi. Fetö’nün siyasi kanalının araştırılması zaman israfı mıydı? İYİ Parti araştırılsın diye önerge verdi ve evet oyu kullandı. AKP ve MHP ret verdi, HDP çekimser verdi, CHP evet dedi. Bu arkadaşlar 24 Haziran’dan önce bizi fetöcülükle suçlamışlardı, itham etmişlerdi. Madem öyle biz araştırın diyoruz. Emeklilikte yaşa takılma mı zaman israfı ve kâğıt parçası? İYİ Parti evet dedi, AKP ret verdi, MHP çekimser davrandı. HDP çekimser dedi. CHP evet dedi. Askerlerimizin donarak şehit olmasının araştırılması ile ilgili bir önerge verdik. Yine aynı ekip ret ve çekimser verdi. Bunlara biri daha ilave oldu, HDP çekimser verdi. CHP ve İYİ Parti evet oyu verdi. Bunları sıraladığımız zaman suni gündemlerle uğraşan bir parti olmadığımızı, halkın sorunlarına direkt temas eden, bunların çözüm önerilerini dahi sunan bir parti olduğumuzu gösteriyoruz. Bu ittifakın küçük ortağını rahatsız ediyor. Diyor ki bunlar zaman kaybı. Bir tane soru önergesini siz getirin, halkın menfaatine olan soru önergesi getirin, bakın bakalım biz o zaman ret mi vereceğiz, evet mi vereceğiz? Ama halkın menfaatine olan soru önergesi yok. Neymiş efendim bir tane vermişler, af çıksın. Onunla ilgili de taslaklarınızı sunun dedik. Bu sefer büyük ortaktan geri döndü. Bu, ittifakın parçalanmasına kadar gitti. Ama önümüzde yerel seçimler var. Bir dostluğun kurulması gerekiyor. HDP ile AK Parti müzakere yapamadı. Baktılar anketler kötü gidiyor. Yine MHP ile devam ediyorlar” dedi.

Çiçeği burnunda İYİ Parti Muratlı İlçe Başkanı Av. Bahar Meriç ise, “İYİ Parti Muratlı teşkilatımızın açılışına hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Öncelikle önceki teşkilatta görev yapan bütün arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışı, biz de bize teslim edilen bu bayrağı daha ileriye taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Bu görev bana tevdi edilip çevreme duyurduğumda, çok güzel dönüşler aldım. İnsanlar zaten İYİ Parti’nin ülkenin tek umudu olduğunu, genel başkanımız Sayın Meral Akşener’in duruşunu çok takdir ettiklerini, fikirlerini benimsediklerini söyleyip; çok samimi bir dille “Peki ülke ve Muratlı için biz ne yapabiliriz, nasıl faydalı olabiliriz?” diye sormaları, inan ki beni daha da yüreklendirdi. Bir hafta, 10 gün gibi kısa bir sürede aramıza çok değerli insanlar katıldı” dedi.