İYİ PARTİ’DEN O AÇIKLAMAYI YAPAN BAŞKANLARA SERT TEPKİ 

İYİ PARTİ’DEN O AÇIKLAMAYI YAPAN BAŞKANLARA SERT TEPKİ 
İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Darıcı, oda, kooperatif ve dernek başkanlarının AK Partili aday Ali Rıza Eti’ye destek açıklamasına tepki gösterdi. Darıcı, “Hukuksuz açıklama yapan oda başkanları ve yönetimleri...

İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Darıcı, oda, kooperatif ve dernek başkanlarının AK Partili aday Ali Rıza Eti’ye destek açıklamasına tepki gösterdi. Darıcı, “Hukuksuz açıklama yapan oda başkanları ve yönetimleri derhal görevlerinden ayrılmalıdırlar” dedi.

DERHAL İSTİFA EDİN

Bazı oda, kooperatif ve dernek başkanları, şoförler odasında yaptığı açıklamada AK Parti Süleymanpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Ali Rıza Eti’ye destek açıklaması yapmıştı. Açıklamaya ilk tepki İYİ Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Darıcı, geldi. Açıklamanın hukuksuz olduğunu kaydeden Darıcı, “Hukuksuz açıklama yapan oda başkanları ve yönetimleri derhal görevlerinden ayrılmalıdırlar. Bilindiği üzere yerel seçimlerle ilgili ülkemizde hızlı bir gündem yaşanmaktadır. Öncelikle başta şehrimizde olmak üzere görev almak isteyen ülkenin birliğinden yana dürüst ahlaklı tüm aday adayı arkadaşlara başarılar dilerim” dedi.

ODA BAŞKANLARININ SEÇİLMEMELERİ HALİNDE GÖREVE DÖNMELERİNE TEPKİ

Oda başkanlarının seçilmemeleri halinde görevlerine geri dönmelerinin önünün açılmasına sert tepki gösteren Darıcı, “Bu süreç esnasında da bir şeyi de unutmamak lazım. Kurumları temsil edenler bağımsız ve tarafsız olması gereken kurumlarını kendi çıkarları için siyasetin malzemesi yapmamalıdırlar. Yine oda ve borsa başkanlarının seçilememeleri halinde eski görevlerine dönmelerinin önünün açılmasına en gerçekçi tavır TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından verilmiştir. Odaların politize olacağından ve kurumların zarar göreceği belirtilmiştir. Ülkemizin çıkarlarını her şeyin üzerinde tutan İYİ Parti Olarak bu açıklamayı destekliyoruz.” Diye konuştu.

ESNAF ZARAR GÖRÜR

Oda başkanlarının siyasete bulaşması halinde esnafın, tüccarın zarar göreceğini ifade eden Darıcı, “Oda borsa ve birlik başkanlarının görevi ile siyaset arasında olan ayrım kesin bir çizgi ile belirlenmiştir. Bu çizgisinin bir defa bile aşılması halinde temsil edilen kurumlara günlük siyasetin nüfuz etmesi söz konusu olur. Bundan en fazla kurum temsilcilerine bu görevleri emanet eden üretici, tüketici, tüccar sanayici ve esnafımız zarar görür. Bu kurumlarda görev üslenmek ile siyasette yer almak arasındaki kesin çizginin aynen korunmaması ilkesinden vazgeçilmemelidir” dedi.