SON DAKİKA İTTİFAK TOPLANTISI

SON DAKİKA İTTİFAK TOPLANTISI
İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığı 11 ilçe başkanı ile olağanüstü toplanarak İl ve ilçeler bazında yapılacak olan ittifak ile ilgili bir karar aldılar. Toplantıdan çıkan kararı raporlaştıran İl Başkanlığı, İYİ Parti...

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığı 11 ilçe başkanı ile olağanüstü toplanarak İl ve ilçeler bazında yapılacak olan ittifak ile ilgili bir karar aldılar. Toplantıdan çıkan kararı raporlaştıran İl Başkanlığı, İYİ Parti Genel Merkezine Tekirdağ’da hem büyükşehir hem de ilçe düzeyinde aday çıkartmak istediklerini belirtecekler.

Geçtiğimiz gün Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nin Tekirdağ’da 11 ilçe başkanını da ilan etmesi ile birlikte İYİ Parti İl Başkanı ve yöneticileri sosyal medya üzerinden bu duruma tepki göstermişlerdi. İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan ise daha adaylar açıklanmadan birkaç gün önce ‘’İYİ Parti’ye İlçe Bırakılmazsa CHP seçimi kaybeder’ çıkışı yapmış ve İYİ Partinin beklentilerini açıklamıştı. Bu açıklamalardan hemen sonra CHP tüm adaylarını açıklayarak Tekirdağ’da ittifakın çatırdamasına neden oldu.

OLAĞAN ÜSTÜ TOPLANTI YAPILDI !

Konuyla ilgili olağanüstü toplantı gerçekleştiren  İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya ittifak ile ilgili ilçe başkanları ve yöneticiler ile uzun süren bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonrasında ise İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığım sosyal medya hesabından bir açıklama yapıldı.

GENEL MERKEZ KABUL EDERSE ADAY ÇIKARTILACAK !

İşte İYİ Parti’nin sosyal medya üzerinden yapmış olduğu o açıklama: Bilindiği gibi İYİ Parti ile CHP Genel Merkezleri arasında Ülkenin AKP kabusundan kurtarılması için 31 Martta Yerel seçimlerde işbirliği yapılması çalışmaları kararı alınmıştı. Bu karar gereğince 21 il Büyükşehir belediye Başkanları için bir anlaşma yapılmıştı .Bu anlaşma çerçevesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediye başkanlığı için ilimizde CHP adayı desteklenme kararı alınmıştı.İlçe belediye Başkanlıkları seviyesinde de görüşmeler olduğu ve beli bir oranda iki parti arasında paylaşılacağı basına yansımıştı.

Fakat CHP aniden adaylarını bir kısmını ilan etti. En son 4 Ocak Cuma günü de geri kalan ilçelerin tüm başkanlarını açıklayınca , açıklama İYİ Parti cephesinde büyük hayal kırıklığı yarattı. Konu ile ilgili olarak İl başkanımız Sertaç Alkaya genişletilmiş il divanını toplantıya çağırdı.Toplantıya Milletvekilimiz Enez Kaplan da katıldı. Toplantıda CHP görüşmelerde tüm ilçeleri almış gibi tüm ilçe belediye başkanı açıklaması konusu uzun uzun tartışıldı. Toplanatıdan çıkan sonuç; Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerine iki partinin adayları ayrı ayrı katılmalıdır kararı alındı ve rapora bağlandı.Rapor da en kısa zamanda Genel Merkeze ulaştırılacaktır.