İYİ PARTİ’DEN SÜLEYMANPAŞA’YA ÇILGIN PROJE

İYİ PARTİ’DEN SÜLEYMANPAŞA’YA ÇILGIN PROJE
CHP’li belediyelerin 4.5 senede Tekirdağ’ı yaşanmaz hale getirdiğini kaydeden İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, “Hükümet Caddesi’ni yazboz tahtası yaptılar. Çözüm basit caddeyi trafiğe kapatıp yayalaştırmak....

CHP’li belediyelerin 4.5 senede Tekirdağ’ı yaşanmaz hale getirdiğini kaydeden İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, “Hükümet Caddesi’ni yazboz tahtası yaptılar. Çözüm basit caddeyi trafiğe kapatıp yayalaştırmak. Belediyeyi aldığımızda caddeyi trafiğe kapatıp yayalaştıracağız. Esnafımıza bayram ettireceğiz. Caddeye nostaljik tranvay koyarak şehrimizin marka değerini artıracağız” dedi.

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, bir basın açıklaması yaparak CHP’li belediyelerin iş bilmezliklerini gözler önüne serdi.

ŞEHRİ YAZ TAHTASINA ÇEVİRDİNİZ

Belediyelerin plansız çalışmaları nedeniyle esnafın zor günler geçirdiğini kaydeden Alkaya, “CHP’li belediye Tekirdağ’ı yaz boz tahtasına çevirdi. Bir hükümet caddesi projeleri var evlere şenlik. Resmen esnafımıza 2 sene boyunca eziyet çektirdiler. Şimdi karar almışlar tek yöne çeviriyorlar. Buradan İYİ Parti il başkanı olarak söylüyorum. Çözüm bu değil. Siz yolu daraltınız şimdi dar yolu gidiş geliş yapmak istiyorsunuz. Buradan büyükşehir ve Süleymanpaşa Belediye başkanlarını uyarıyorum. Bu yöntemde çözüm olmayacak” dedi.

HÜKÜMET CADDESİ’NİN TRAFİĞE KAPATACAĞIZ

Caddeyi trafiğe kapatacaklarını kaydeden Alkaya, “Çözüm çok basit. Caddeyi Yapı Kredi Kavşağı’dan ile Köprübaşı’na kadar trafiğe kapatmak. Bu alanı acilen yayalaştırın. Süleymanpaşa esnafı bitti. Belki bu şekilde bir cansuyu verirsiniz. Kapatın araç trafiğine olsun bitsin. İnsanlar bu alanda gezsin dolaşsın alış veriş yapsın” diye konuştu.

CADDE YAYALAŞACAK ESNAF BAYRAM EDECEK

Esnafın bayram edeceğini belirten Alkaya, “Buradan Süleymanpaşalı kardeşlerime söz veriyorum. Süleymanpaşa Belediyesi’nin kazandığımızda ilk 100 günlük icraatımız Hükümet Caddesi’nin trafiğe kapatıp yayalaştırmak olacak. Esnafı yaşat ki Süleymanpaşa yaşasın. Bunlar beceremedi biz becereceğiz. Esnafı bezdirdiler. Esnaf siftah yapamadan dükkan kapatır hale geldi. Beceriksizliğin faturasını Süleymanpaşa’lı kardeşlerim ödemesin. Yeter çekilin milletin önünden” ifadelerini kullandı.

CADDENİN İKİ UCUNA 2 OTOPARK

Caddenin iki başına 2 büyük otoparkla trafiği çözecekleri bilgisini veren Alkaya, “Bununla da yetinmeyeceğiz. Şuanda eski belediye binası yerinde devam eden otoparkı büyüteceğiz. Bir katlı otoparkta Tekira çevresine yapacağız. İnsanlar buralara araçlarını park ederek Hükümet Caddesi’nde işleri halledebilecek. Yine bu otoparkların üstlerine semt Pazar yerleri yapacağız. Edirne Saraçlar Caddesi örneği önümüzde duruyor” diye konuştu.

HAFİF RAYLI SİSTEM YAPACAĞIZ

Sözlerinin devamında Alkaya, “Süleymanpaşa ilçesinde Hükümet Caddesi için bir çılgın projemiz daha var. Trafiğe kapatılan bu alana Cumhuriyet Meydanı’ndan Köprübaşı’na kadar nostajik tramvay hattı koyacağız. Yürümekte güçlük çeken vatandaşlarımız bu hattı kullanacak. Esnafımız ise belli saatlerde mal indirip bindirebilecek. Hayallerimiz var. Bu şehre sevdamız var. İlçelerimizi kentlerimizi İyi belediyecilik ile tanıştıracağız.” Dedi.