İYİ PARTİ’DEN YENİ EĞİTİM YILI MESAJI

İYİ PARTİ’DEN YENİ EĞİTİM YILI MESAJI
İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, yayınladığı mesajla veli, öğrenci ve eğitim çalışanlarının 2019-2020 eğitim öğretim yılını kutladı.İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya yaptığı basın açıklamasında...

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, yayınladığı mesajla veli, öğrenci ve eğitim çalışanlarının 2019-2020 eğitim öğretim yılını kutladı.

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya yaptığı basın açıklamasında “Yeni öğretim yılı bugün başladı. Yöneticisi, öğretmeni, öğrencisi ve velisi ile yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın coşkusunu, tatlı telaşını ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Uzunca sayılacak bir aradan sonra okullarına kavuşan yavrularımıza, öğretmenlerine ve kıymetli velilerimize 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının başarılı ve hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İyi ve kaliteli eğitimi çocukların hizmetine sunmak zorunda olduklarını aktaran Alkaya, “Eğitim, şüphesiz her dönemde bütün toplumların öncelikleri arasında yer almıştır. Değişip gelişmek isteyen ve milletler yarışında önde olmak isteyen toplumlar eğitime sarılmışlardır. Oluşturdukları nitelikli ve kaliteli bir eğitimle her birey eğitilmiş medeniyet yarışında öne geçmişlerdir. Ülke olarak iyi ve kaliteli bir eğitimi mutlaka çocuklarımızın hizmetine sunmak zorundayız. Bu hedefi gerçekleştirmek için de eğitimde kalitenin yükseltilmesini, eğitim sisteminin küreselleşen dünyanın şartları ve toplumun beklentileri doğrultusunda çağdaş bir yapıya kavuşturulmasını, ezbercilik ve ideolojik ayırımcılıktan uzak, insanı temel alan, liyakatı benimseyen, bilginin üretilmesini ve kullanılmasını öğreten çağdaş eğitim politikaları ile araç ve yöntemlerinin benimsenmesini amaçlayan çalışmalar kararlılıkla sürdürülmelidir” dedi.

Sorgulayan özgür düşünen gençler yetiştirmeye odaklanılması gerektiğini aktaran Alkaya, “Başöğretmen Atatürk ün dediği gibi ‘Fikri hür, Vicdanı hür, İrfanı hür nesiller!’ ifadesiyle anlamını bulan nesiller yetiştirmeliyiz. Bu nedenle; Bilim ve teknolojide öne geçen ülkelerin diğerleri ile arayı açtığı bir çağda, müfredatımızın bilimsel temellere dayanması ülkemiz için hayati öneme sahiptir. Sorgulayan, özgür düşünen, dijital okuryazarlık ve yabancı dil becerileri gelişmiş gençler yetiştirmeye odaklanmalıyız. Sonuç olarak; her öğretim yılı ileriye atılmış bir adımdır. Bu öğretim yılında da adımımızın büyük olacağı umuduyla yeni öğretim yılı Öğretmen, öğrenci, velilerimize ve tüm milletimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.