İYİ PARTİ’NİN ADAYINA SEVGİ SELİ

İYİ PARTİ’NİN ADAYINA SEVGİ SELİ
İyi Parti, Saray Belediye Başkan Adayı Ali Özen’i açık hava mitingi ile kamuoyuna tanıttı. Yüzlerce vatandaşın katıldığı programda Özen, vatandaşlara Saray’ı  birlikte yönetme sözü verdi.İYİ Parti Saray adayı...

İyi Parti, Saray Belediye Başkan Adayı Ali Özen’i açık hava mitingi ile kamuoyuna tanıttı. Yüzlerce vatandaşın katıldığı programda Özen, vatandaşlara Saray’ı  birlikte yönetme sözü verdi.

İYİ Parti Saray adayı Ali Özen’i Atatürk Meydanı’nda düzenlenen törenle tanıttı. Programa İYİ Parti Edirne Milletvekili Grup Başkan Vekili Orhan Çakırlar, Genel İdare Üyesi Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kuleyin, Genel İdare Üyesi Mehmet Tolga Akalın, Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, İyi Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, Kurucu Üyeler Yücel Coşkun Ali Coşkun, Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, Kırklareli İl Başkanı Mustafa Köseoğlu, Tekirdağ Esnaf Odaları Birlik Başkanı Sami Kayın, ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlk olarak İyi Parti Saray İlçe Başkanı Rahim Buluş bir konuşma yaptı.  Tekirdağ İyi Parti Milletvekili Enez Kaplan ise hükümet politikalarını eleştirdi. Kaplan Tekirdağ’ın vergi vermede ilk on sıra da ama hizmet almada altmışıncı sırada olduğunu söyleyerek, bunu çeşitli şekillerde örneklendirdi. CHP ile Tekirdağ’da ittifak konusu hakkında konuşan Kaplan, ittifakı hiç istemediğini açıklayarak “4 ilçede aday çıkarıyoruz 7 ilçede seçime girmiyoruz. Bu 7 ilçede Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilçe belediye başkan adayları bizim ilçe başkanlarımız ile koltuk pazarlığı yapıyorlar. Biz bu ittifakı cumhuriyetin temel değerlerine dönmek için, üniter yapıya dönmek için yapıyoruz” dedi.

“BEN KİMSENİN ADAMI OLMADIM OLMAM”

Konuşmaların ardından büyük bir coşku ve alkış ile sahneye gelen Ali Özen, “Yok Ali Özen CHP’yi bölmek istiyormuş yok, Ak Parti Ali Özen’i aday çıkarmış. 54 yaşındayım kimsenin adamı olmadım ben sizin adamınızım. Ben Saray’ın adamıyım.  Aday olmakla iş bitmiyor. Öncelikle basın açıklamamda da söyledim. Hizmet atıp tutmayla değil parayla halkın gücüyle olur. Yoksa vaatler bitmez. Geçmişte yaptığımız hizmetler ortadadır. Saray’da 7 yıldır alt yapı çalışması var. Bunlarda emeği geçen her kim varsa teşekkür ediyorum ama bu uzun sürdü. Bu hizmetleri bitirip vatandaşlarımızı çamur içinden çıkarıp cadde ve sokakları tertemiz yapacağız. Sorunları en az yerel yöneticiler kadar bende biliyorum. Altyapı yüzde 50 yerel yüzde 50 devlet desteği ile oldu. Bunu söyleyeyim. Yolları hallettikten sonra kapalı Pazar yeri. Gittiğiniz ilçelerde her yerde gördünüz bu çağda hayvan pazarları bile kapalı. Göreve geldiğimiz zaman modern, günün şartlarına ait bir kapalı Pazar yeri yapacağız. Saray’ın kanayan bir yarası otogar. 42 yıldır saraydayız yapan benim bildiğim kadar İlker Ergene yaptı ona da burada huzurunuzda teşekkür ediyorum.  Bir ilçede 30 yıl sistem devam eder mi elinizi vicdanınıza koyun. En kısa zamanda saraya layık bir otogar. Saraya gelen ilk insan otogara ayak basıyor etrafa bakıyor bu nedir böyle” dedi.

“SORUNLARI OTURUP KONUŞUP HEP BERABER ÇÖZECEĞİZ”

Özen, “Büyük Yoncalı’da üvey evlat muamelesi görüyor. En büyük sorunlarda orada, onlarla oturup sorunları çözeceğiz. Çözülmeyecek hiçbir sorun yok. Onların dertlerini dinlediğin zaman bu sorunlar rahatlıkla çözülecek kimsenin şüphesi olmayacak. Bunları Ali Özen olarak değil bunları ekip ile yapacağız. Sorunlar bitmiyor gençlerimiz de var. Olmazsa olmaz gençlerimiz. Çok üzülerek söylüyorum gençlerimize eğililmiyor. Üzülerek söylüyorum 12 yaşındaki çocukların uyuşturucu kullandığını görüyorum. 31 Martta devlet görevlileri emniyet mensupları ile görüşerek bu sorundan nasıl çocuklarımı kurtaracağımızı müşterek olarak çözeceğiz kimsenin şüphesi olmasın. Roman arkadaşlarımı unutmuş değilim, ben seçimden seçime meydanlara çıkıp hal hatır soran biri değilim. 12 yıldır onlara nasıl yardımcı olduğumu bilirler. Ben onların yanına gidip aynı havayı soluyarak, aynı tabaktan yemek yiyerek, onları dinleyip ne gerekirse hepsini yapacağıma söz veriyorum” dedi.

Ali Özen’den sonra konuşan Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kuleli ise “Evlad-ı Fatihan’ın torunları Selanikli yetim Mustafa’nın hemşehrileri hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Sizlere topuklu efe Meral Akşener’in selamlarını getirdim. Bu topluluğu gördüğüm zaman Ali Başkan bu iş bitti diyorum.” dedi.