JANDARMA SERVİSLERİ TAKİPTE

JANDARMA SERVİSLERİ TAKİPTE
Jandarma’dan öğrenci servislerine denetimTekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi Köseilyas Mahallesi'nde bulunan bir özel okula gelen ekipler, burada yaklaşık 20 servis aracında dedektör köpek "Limit" ile narkotik madde araması yaptı....

Jandarma’dan öğrenci servislerine denetim

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi Köseilyas Mahallesi'nde bulunan bir özel okula gelen ekipler, burada yaklaşık 20 servis aracında dedektör köpek "Limit" ile narkotik madde araması yaptı. Jandarma personeli ayrıca servislere binen öğrencilere tek tek emniyet kemeri ve trafik kuralları hakkında bilgilendirme yaptı.

Jandarma ekipleri denetimler esnasında, araçların evraklarına, araçların teknik özelliklerine, öğrenciler için emniyet kemeri bulundurulması, güvenlik sistemleri, araç muayeneleri ve sürücülerin yeterliliği kontrol edildi. Taşıma esnasında uyulması gereken kurallarla ilgili sürücülere ve öğrencilere bilgi veren ekipler, kural ihlali yapan ve eksikleri bulunan araç sürücülerine ceza kesti.

Denetime, Süleymanpaşa İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Uğur Avcı, İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürü Kıdemli Başçavuş Uğur Palancı, jandarma trafik timi, motosikletli asayiş timi ve jandarma kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele ekipleri katıldı. Denetimlerin aralıksız süreceği bildirildi.