KADINLARIN VAZGEÇİLMEZ ADRESİ OLDU

KADINLARIN VAZGEÇİLMEZ ADRESİ OLDU
Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından ilçede yaşayan bayanların hem meslek edinmeleri hem de ek gelir sağlamaları adına açılan kuaförlük, biçki dikiş uygulama kursları yoğun ilgi görüyor.MESLEK EDİNİYORLARYeniçiftlik Mahallesi...

Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından ilçede yaşayan bayanların hem meslek edinmeleri hem de ek gelir sağlamaları adına açılan kuaförlük, biçki dikiş uygulama kursları yoğun ilgi görüyor.

MESLEK EDİNİYORLAR

Yeniçiftlik Mahallesi ek hizmet binası kurs merkezinde açılan kuaförlük ve biçki dikiş kursları ile bayanlar meslek edinirken aynı zamanda ev ekonomilerine de katkı sağlıyorlar.

Kurslara katılımın yoğun olduğuna dikkat çeken Başkan Uyan; “İlçemizde yaşayan bayanlarımızın meslek edinmeleri veya evlerine ek gelir sağlamaları amacıyla açtığımız meslek edindirme kurslarına olan ilgi bizleri çok mutlu etti. Burada kursiyerler meslek edinerek kendi işyerlerini açabilecek donanıma sahip oluyorlar. Bazı kursiyerlerimiz ise el emeği göz nuru çalışmalarının satışını yaparak ek gelir elde ediyorlar. Kuaförlük, biçki dikiş, sır altı çini kurslarımız kursiyerler açısından çok faydalı. Meslek edindirme kurslarımız kapsamında farklı alanlarda da kurslar açarak ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızı donanımlı bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Hiçbir şeyi öğrenmek için geç değildir. Her zaman öğrenmeye açık olmalı ve kendimizi bilgi ve tecrübe ile donatmalıyız. ”dedi.

Kurslardan memnun olduklarını belirten kursiyerler Başkan Uyan’a sağladığı imkânlardan dolayı teşekkür etti.