KAR KIŞ ONLARA ENGEL OLMUYOR

KAR KIŞ ONLARA ENGEL OLMUYOR
Tekirdağ’da 2 paletli ambulans karda mahsur kalan hastaları hastanelere yetiştiriyor. Malkara ve Saray’da bulunan 2 paletli ambulans ihtiyaç olması halinde diğer ilçelere de yönlendiriliyor.Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri...

Tekirdağ’da 2 paletli ambulans karda mahsur kalan hastaları hastanelere yetiştiriyor. Malkara ve Saray’da bulunan 2 paletli ambulans ihtiyaç olması halinde diğer ilçelere de yönlendiriliyor.

Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri kış hazırlıklarını tamamladı. Kar paletli 2 ambulans ve diğer ambulans araçları kış mesaisine başladı. 2 paletli ambulans Malkara ve Saray’da hasta taşıyor.

Malkara ve Saray’da 2 paletli ambulanslarının kardan ulaşılamayan noktalardaki hastaları taşıdığını ifade eden İl Sağlık Müdürü Cengiz Becerir, “2 paletli kar aracımız ihtiyaç olması halinde diğer ilçelerimizde de hizmet veriyor. İl sağlık müdürlüğü olarak 7/24 göreve hazırız. Kış hazırlıklarımızı tamamladı. Ambulanslarımızın kış lastikleri takıldı. Gerek görülmesi halinde zincirlerimizi de takıyoruz. Bu kapsamda riskli gebeleri hastanelerde misafir ediliyoruz. Yine kar nedeniyle diyaliz hastalarını hastanelere taşınma işlemi devam ediyor” diye konuştu.