KAR TEKİRDAĞ’A GİRİŞ YAPTI

KAR TEKİRDAĞ’A GİRİŞ YAPTI
Tekirdağ'ın Malkara, Hayrabolu ve Muratlı ilçeleri başta olmak üzere şehrin yüksek kesimlerinde kar yağışı gece saatlerinden itibaren etkili oldu. Şehrin tek dağı olan Ganoslar ise beyaza büründü. Trafikte aksama yaşanmadı.Meteorolji...

Tekirdağ'ın Malkara, Hayrabolu ve Muratlı ilçeleri başta olmak üzere şehrin yüksek kesimlerinde kar yağışı gece saatlerinden itibaren etkili oldu. Şehrin tek dağı olan Ganoslar ise beyaza büründü. Trafikte aksama yaşanmadı.

Meteorolji Genel Müdürlüğünün uyarılarının ardından Tekirdağ'a Malkara ilçesinden giriş yapan kar yağışı, Hayrabolu ve Muratlı ilçelerinde de kendini göstermeye başladı. Gece saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini sürdürmeye devam ederken, Tekirdağ'da mevsimin ilk karının yağmasıyla birlikte vatandaşlar cep telefonlarıyla kar yağışını görüntüledi.

Özellikle şehrin tek dağı olan Ganoslar’da kar etkili oldu. Ganos eteklerinde yer alan mahallere kar geceden yağmaya başladı. Kar yağmayan yerlere de karın soğuğu geld. Gece eksi 5 derecelere kadar hava sıcaklığı düştü. Soğuklar cumartesi gününe kadar devam edecek. Cumartesi gününden sonra hava sıcaklıkları gündüz 10 derenin üzerine çıkmaya başlayacak. Öte yandan Tekirdağ’da yakın bir zamanda kar dalgası görülmeyecek.