KARAKILAVUZ DOKUMASI DÜNYAYA AÇILIYOR

KARAKILAVUZ DOKUMASI DÜNYAYA AÇILIYOR
  Millet İttifakı Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat; yüzlerce yıllık Türk geleneği dokuma ile üretimin yoğunlaşacağının altını çizerken dokuma eserlerinin dünya pazarına açılacağını müjdeledi.Millet...

 

 

Millet İttifakı Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat; yüzlerce yıllık Türk geleneği dokuma ile üretimin yoğunlaşacağının altını çizerken dokuma eserlerinin dünya pazarına açılacağını müjdeledi.

Millet İttifakı Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat, 2019 – 2024 yılları arasında Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin özellikle kadınlarımıza yönelik çalışmalar yaparak kadını üretime katmayı hedeflediğini böylece hem aile ekonomisinin hem de ülke ekonomisinin parlak günler görebileceğini söyledi.

 

“SÜLEYMANPAŞALI KADINLARIN ÜRETTİKLERİ DÜNYA PAZARINA AÇILACAK”

İlk aşamada Dokuyan Eller ve El Emeği Pazarı Projesini faaliyete geçireceğini belirten Eşkinat; “Asırlık tezgahlar pas tutmuyor. Yüzlerce yıllık Türk geleneğini Süleymanpaşalı kadınlarımız ile yaşatacağız. Açacağımız kurslar ile kadınlarımıza dokuma tekniklerini öğretip ürettikleri dokuma eserleri dünya pazarına açarak önemli bir marka yaratmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

 

“KADINLARIMIZ HEM HANESİNE HEM ÜLKESİNE KAZANDIRACAK”

Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat, özellikle kadının üretimde yer almasının büyük önem taşıdığını belirttiği konuşmasında; “Kadınlarımız ilmek ilmek üretimi dokuyacak. Kadının gücü bunu yapacak. Tekirdağ bunu bütün Türkiye’de gösterecek. Bu konuda da çalışmalarımız devam ediyor. Kadının ekonomisini güçlendirmek, erkeği ile birlikte eşit yurttaş, eşit birey olarak ekonomik özgürlüğü olan yapıda üretime katkı vermesi çok önemli. Kadınlarımız böylece hem hanesine hem ülkesine kazandıracak.” ifadelerini kullandı.