KARADENİZ ŞENLİKLERİNE SANATÇI YAĞACAK

KARADENİZ ŞENLİKLERİNE SANATÇI YAĞACAK
Süleymanpaşa Belediyesi ile Karadeniz İlleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin ortak organizasyonu ile bu yıl 16’ncısı yapılacak 16. Karadeniz Mahallesi Yayla şenliklerine sanatçı akını olacak.16'ncı Geleneksel Karadeniz...

Süleymanpaşa Belediyesi ile Karadeniz İlleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin ortak organizasyonu ile bu yıl 16’ncısı yapılacak 16. Karadeniz Mahallesi Yayla şenliklerine sanatçı akını olacak.

16'ncı Geleneksel Karadeniz Yayla Şenlikleri bu yıl 28-29-30 Haziran tarihleri arasında Karadeniz Mahallesi’nde gerçekleşecek. Süleymanpaşa Belediyesi’nin de destek verdiği etkinliklerde Sinan Yılmaz, Süreyya Bostan, Sultan Murat, Burak Atasoy, Ferdi Deveci, Oğuz Kahveci, Salim Kasap, Sezai Akyüz, Ömer Uçar, Sebahattin Yanık, Hikmet Cüre, Hasan Yavuz ve Ekin Uzunlar sahne alacak. Festivalde kemençe ustaları da hünerlerini sergileyecek.

15 yıldır şenlikleri yaptıklarını ifade eden Dernek Başkanı Muharrem Akyüz, “Süleymanpaşa Belediyemizin de katkıları ile bu yıl 16’ncısını yapacağız. Artık geleneksel hale geldi. Bu yıl birbirinden değerli sanatçılarımız sahne alacak. 3 gün boyunca Tekirdağlılara müzik ziyafeti sunulacak. Yöresel lezzetlerimiz alanda yerini alacak. Şimdiden bütün hemşerilerimizi şenliklere beklerim” dedi.