KENDİ KÜÇÜK İŞLEVİ BÜYÜK OLACAK

KENDİ KÜÇÜK İŞLEVİ BÜYÜK OLACAK
Tekirdağ genelinde trafiği rahatlatmak adına çalışmalar yürüten ve bu doğrultuda önemli projeleri hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Süleymanpaşa ilçesi şehir içi trafiğinde alternatif bir güzergâh haline gelecek...

Tekirdağ genelinde trafiği rahatlatmak adına çalışmalar yürüten ve bu doğrultuda önemli projeleri hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Süleymanpaşa ilçesi şehir içi trafiğinde alternatif bir güzergâh haline gelecek olan Soğancılar Caddesi’nde yol yapım çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

Süleymanpaşa ilçesi Hürriyet ve Gündoğdu mahallelerinden Muratlı Caddesine; oradan da çarşı merkezine ulaşımı sağlayacak ve Çevre Yoluna bağlantılarda önemli rol oynayacak yeni bir yol olan Soğancılar Caddesinde çalışmalar devam ediyor.

Bu kapsamda Soğancılar ve Çandarlızade caddeleri ile Ördeklidere geçiş yolunda başlatılan inşaat çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı. Söz konusu yol, Süleymanpaşa ilçesinde doğu-batı yönündeki Fatih Sultan Mehmet Bulvarı (sahil yolu) ve Hükümet Caddesi’nin Muratlı Caddesi’ne kadar olan bölümüne alternatif oluşturacak. Çalışmaların son aşamaya geldiği alternatif yolun, kısa süre içerisinde vatandaşların hizmetine açılması hedefleniyor.

Önümüzdeki süreçte hizmete açılacak olan alternatif yol, il genelinde yaşanan trafik yoğunluğunu büyük oranda rahatlatması bekleniyor.

“Kentimizin Geleceğini Planlamaya Devam Edeceğiz”

Devam eden çalışmaları yerinde inceleyen ve konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Kentsel büyüme ve nüfus artışına bağlı olarak artan trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla yeni yollar yapmaya devam ediyoruz. Hürriyet ve Gündoğdu mahallerimizde yol yapım çalışmalarını gerçekleştirmekte olduğumuz Soğancılar Caddesi, vatandaşlarımızın ilçe merkezine ulaşımını kolaylaştıracağı gibi diğer ana arterlerde de trafik yoğunluğunu azaltacak. Ayrıca bu yolun yapılmasıyla beraber inşaat çalışmaları devam eden Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binamıza da ulaşımı sağlamış olacağız. Önümüzdeki süreçte vatandaşların hizmetine açacağımız yolun, tüm Tekirdağlılara hayırlı olmasını diliyorum. Modern bir şehircilik anlayışıyla kentimizin geleceğini planlamaya ve gereken adımları yerinde ve zamanında atmaya devam edeceğiz” dedi.

Alternatif Yol Hakkında Teknik Bilgi

Süleymanpaşa ilçesinde yapımına başlanan Soğancılar ve Çandarlızade caddeleri ile Ördeklidere Menfez ve yol yapım işi kapsamında bugüne kadar 80 metre uzunluğunda 1200’lük yağmursuyu hattı deplasesi, 30 metre 2000’lik kapalı kesit Ördeklidere deplasesinin yanı sıra 1 adet 6×5 26 metre uzunluğunda hem hidrolik hem de taşıt geçişine müsaade edebilecek açıklıkta menfez, 625 metrekare toprakarme panel inşası, 7000 metreküp toprakarme dolgusu tamamlanmış olup çalışmalar devam etmektedir. Proje tamamlandığında 25 metre genişliğinde ve 310 metre uzunluğunda yol vatandaşların hizmete açılmış olacak.