KILIÇDAROĞLU’NA SALDIRIYA TEPKİ

KILIÇDAROĞLU’NA SALDIRIYA TEPKİ
Ankara’da şehit cenazesine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yapılan saldırıya ilişkin tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. CHP tarafından saldırıya ilişkin 81 İlde eş zamanlı  basın...

Ankara’da şehit cenazesine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yapılan saldırıya ilişkin tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. CHP tarafından saldırıya ilişkin 81 İlde eş zamanlı  basın açıklaması yapıldı.

Tekirdağ’ın merkez ilçesi kent meydanında düzenlenen basın açıklamasına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP Tekirdağ İl Başkanı Ali Işıkgör, İYİ Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Süleymanpaşa Eski Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Çorlu Eski Belediye Başkanı Ünal Baysan, CHP’li belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Saldırıyı kınamak için toplanan kalabalık için Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerde yoğun güvenlik önlemleri aldı.

CHP Tekirdağ İl Başkanı Ali Işıkgör yaptığı açıklamada, “Yapılan sıradan bir protesto değildir.  Bu son derece organize bir eylemdir.  Bu hain saldırı birlik, beraberliğimize, demokrasimize ve ülkenin iç huzuruna karşı yapılmıştır. Bu saldırının azmettiricileri bellidir. Kimler CHP’yi hedef gösterdiyse bir takım operasyon kanallarında kimler sayın genel başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa, Cumhuriyet Halk Partililerinin şehit cenazelerine katılmaması için kimler talimat verdiyse, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlarda onlardır. Gün kızgın demiri soğutma günüyse herkeste buna göre davranmalıdır” dedi.

Işıkgör açıklamasının devamında, “Bize düşen bizi kavga ortamına çekmek isteyen bu kirli emellere alet olmamaktır” diyerek sözlerini noktaladı. Daha sonra toplanan kalabalık daha sonra sessiz bir şekilde dağıldı.