KİRAZ BAHÇELERİ GERİ GELİYOR

KİRAZ BAHÇELERİ GERİ GELİYOR
Millet İttifakı Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat, yeni dönemde özellikle tarımsal kalkınmanın önünü açacak projeler gerçekleştireceğini açıklarken festivale bile adını veren kirazın Kiraz Bahçeleri ile...

Millet İttifakı Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat, yeni dönemde özellikle tarımsal kalkınmanın önünü açacak projeler gerçekleştireceğini açıklarken festivale bile adını veren kirazın Kiraz Bahçeleri ile geri geleceğini müjdeledi.

 

“YENİ KİRAZ TÜRLERİNİ İÇEREN 440 ADET AŞILI KİRAZ FİDANI İLE TOPRAĞA CAN KATACAĞIZ”

Naip Mahallesi’nde 15 dekarlık alanda kiraz üretimine başlanacağını belirten Millet İttifakı Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat, “Tarımsal kalkınmaya yönelik yatırımlarımızdan olan Kiraz Bahçesi projesi hayata geçiriliyor. Naip Mahallesi’nde 15 dekarlık alanda kiraz üretimine başlayacağız. Tarımda çeşitliliği arttırmak, çiftçilerimizi yeni ve karlılık oranı yüksek tarım ürünleri ile tanıştırmak unutulmaya yüz tutmuş kiraz yetiştiriciliğini canlandırmak amacı ile başlatılan projede yeni kiraz türlerini içeren 440 adet aşılı kiraz fidanı ile toprağa can katacağız.” ifadelerini kullandı.

 

“PARA KAZANAMAYAN ADAMIN İSTİHDAM İÇİNDE OLDUĞU ANLATILABİLİR Mİ?”

Tarımsal Kalkınma ve üretimin önemine değinerek ülkemizin zor günler yaşadığının altını çizen Ekrem Eşkinat; “Hani sosyal demokratların var edipte birilerinin burun kıvırdığı tanzim satışlar vardı ya; şimdi yine moda oldu. Öyle 10 liralık malı alıp 5 liradan bir miktar satıp göz boyamakla bu iş olmaz. Bu domates, biber, patlıcan şarkısı ile de olacak bir şey değil. Bu ülke tarım ile üretecek. 1970’li yıllarda dünyada değişen tarım modeli 2019 yılına gelmiş Türkiye’de hala ayaklarının üstüne oturamamış. Ne planlaması var, ne teşviki. Hani diyorlar ya tarımda istihdam var diye. Para kazanamayan adamın istihdam içinde olduğu anlatılabilir mi? Çiftçi para kazanacak ki ben onun istihdam da olduğunu anlayayım. Elimizde iki tane kaynak var. Bir tanesi toprağımız ve ondan üreteceklerimiz, ikincisi de emeğimiz.” açıklamasında bulundu.

 

“CUMHURBAŞKANI BİLE BİZİM YAPTIĞIMIZ PROJELERİ KENDİ ADAYLARINA HEDEF OLARAK GÖSTERİYOR”

Süleymanpaşa’da gerçekleştirilecek tarımsal kalkınma modeli ile Türkiye’nin kalkınmasına örnek olunacağını ifade eden İYİ Parti ve CHP’nin Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat; “Bizim burada gerçekleştirdiğimiz projeler başka partilerin seçim vaatlerinde yer alıyor. Cumhurbaşkanı bile bizim yaptığımız projeleri kendi adaylarına hedef olarak gösteriyor. Attığımız adımlar, yaptıklarımız örnek oluyor ise demek ki doğru yoldayız. Bu ülkenin geleceği modern tarımda saklı. Tarımsal kalkınma projelerimiz ile önce şehrimize sonra ülkemize büyük katkı vereceğiz” diye konuştu.