KOPAN PARMAĞI İLE HASTANE HASTANE GEZDİ

KOPAN PARMAĞI İLE HASTANE HASTANE GEZDİ
Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir fabrikada gerçekleşen iş kazası sonucu bir işçinin parmağı koptu. Kopan parmağı ile 6 saat boyunca 3 hastane gezen işçi, bir türlü tedavi olamayınca isyan etti.Çerkezköy...

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir fabrikada gerçekleşen iş kazası sonucu bir işçinin parmağı koptu. Kopan parmağı ile 6 saat boyunca 3 hastane gezen işçi, bir türlü tedavi olamayınca isyan etti.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir fabrikada gerçekleşen iş kazası sonucu bir işçinin parmağı koptu. Kopan parmağı ile 6 saat boyunca 3 hastane gezen işçi, bir türlü tedavi olamayınca isyan etti.

Kaza, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir fabrikada meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Serkan Uzun isimli işçi çalıştığı fabrikada elini makineye kaptırdı. Kaza sonucu parmağı kopan Uzun, ambulansla Kapaklı Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

TEDAVİ İÇİN 25 BİN TL İSTENDİ

İddialara göre, talih işçi Kapaklı Devlet Hastanesi’ndeki yetkililer tarafından kendisini tedavi edecek yeterli donanıma sahip olmadığı gerekçesi ile özel bir hastaneye yönlendirildi. Özel Hastanede devlet hastanesinden sevkli gelmediği için kendisinden 25 bin TL istendiğini iddia eden işçi, isyan ederek 184 şikayet hattını aradı. Ardından sevk almak için tekrar Kapaklı Devlet Hastanesi'ne giderek özel hastane için sevk almaya çalışan Uzun, bu kez operasyon yapacak hekimin başka bir ameliyata girdiği iddiasıyla özel hastane tarafından reddedilerek Çerkezköy Devlet Hastanesi'ne gönderildi.

‘’ELİMDE PARMAĞIMLA HASTANE HASTANE GEZİYORUZ’’

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde saatlerce çözüm bekleyen talihsiz işçi, duruma isyan etti. Kopan parmağı ile üç hastane gezdiğini ve tedavi olamadığını iddia eden Serkan Uzun, ‘’Sabahtan beri çektiğim acının haddi hesabı yok. Elimde parmağımla hastane hastane geziyoruz. Ben bu işten hiçbir şey anlamadım. Yıllardır çalışıyorum, sigortamı ödüyorum fakat böyle bir saçmalık görmedim. Parmağımın yarısı yok, çektiğim acıyı bir tek ben bilirim. Parmağımı 10 dakikada bir sarıp sarıp bir o hastaneye bir o hastaneye gönderiliyor. Şikayetçiyim.’’ dedi.

‘’KOORDİNELİ ÇALIŞIYORLAR’’

Hasta yakınları ise devlet hastanesindeki yetkililer ile özel hastane arasında bir ilişki olduğunu iddia etti. Konuyla ilgili şikayetçi olacaklarını belirten talihsiz işçinin abisi Hakan Uzun, ‘’Yaşanan kazanın ardından Kapaklı Devlet Hastanesi’ne gittik. Oradaki doktor müdahale edemeyeceklerini söyleyip özel bir hastaneye yönlendirdi. Özel hastanede de 25 bin TL karşılığında tedavi edilebileceğini söyledi. Biz acilden geldiğimizi belirttik ama ‘bize öyle gelmedi’ yanıtını aldık. Sonunda yetkilileri aradık ve sevk edilmemiz gerektiğini öğrendik. Tekrar Kapaklı Devlet Hastanesi’ne gittiğimizde sevkimizin yapılmadığını öğrendik. Sonradan öğrendim ki koordineli çalışıyorlarmış. ‘’ ifadelerini kullandı.

‘’HAKKIMIZI ARAYACAĞIZ’’

Kardeşinin bir türlü tedavi olamadığını belirten abi Hakan Uzun, ‘’Şu an Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne getirdik. Burada Ortopedi Bölümü bakıp ‘yapabileceğimiz bir şey yok’ dedi. Bir iğne vurup, parmağı buz dolabına koymamızı söylediler. Başvurmamız gereken her yere başvurup hakkımızı arayacağız.’’ Şeklinde konuştu.

Yaklaşık 6 saat boyunca hastane hastane dolaşan talihsiz işçi, uzun süren görüşmeler sonucu ambülansla İstanbul Batı Bahat Hastanesi'ne sevk edildi.

Kaynak: Kapaklı Gazetesi