KÖY YOLLARINA BÜYÜKŞEHİR ELİ DEĞDİ

KÖY YOLLARINA BÜYÜKŞEHİR ELİ DEĞDİ
Tekirdağ’ın büyükşehir olmasının ardından büyükşehir nimetlerinden en fazla faydalanan köyden mahalleye dönüşen yerler oldu. Bin 200 kilometre köy yolunu yapan büyükşehir belediyesi kırsal mahallelerinin yol sorununu 4.5...

Tekirdağ’ın büyükşehir olmasının ardından büyükşehir nimetlerinden en fazla faydalanan köyden mahalleye dönüşen yerler oldu. Bin 200 kilometre köy yolunu yapan büyükşehir belediyesi kırsal mahallelerinin yol sorununu 4.5 yılda çözmeyi başardı. Cumhuriyet tarihi rekoru kırdıklarını kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak, ikinci beş yılda sathi kaplama yolları sıcak asfalt ve beton asfalt yapacakları müjdesini verdi.

BÜYÜKŞEHİR 2018’DE YOL ATAĞINA GEÇTİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sathi kaplama, sıcak asfalt, beton yol çalışmaları ile 2018 yılında kırılması zor bir rekora imza attı. Cumhuriyet tarihinin en büyük yol yatırımını gerçekleştiren belediye özellikle kırsal mahallelere yaptığı yol ve alt yapı çalışmalarıyla vatandaşın takdirini kazandı.

CUMHURİYET TARİHİ REKORU KIRILDI

4.5 yılda tarih yazdıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “4 buçuk yıllık görev süremde 1200 Km sathı kaplama, beton ve sıcak asfalt yol yaptık. Cumhuriyet tarihinin en büyük yol atılımını yaptık. Yapmaya da devam ediyoruz. Köyden mahalleye dönüşen yerleşim birimlerimizi önemsiyoruz. Sathı kaplama yaptığımız yollarımızın bir sonra ki dönemde, beton asfalt ve sıcak asfaltla buluşturacağız. Yollarımız çok sağlam oldu. Yıllarca köylülerimize hizmet verecek, Büyükşehir’in nimetleri ile buluşturacağız. Büyükşehir belediyemiz her yerde olduğu gibi alt yapı ve üst yapıda da çalışmaları devam edecek” diye konuştu.

YOL ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Yol yapım çalışmalarını düzenli olarak yerinde inceleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "İl genelinde yol yapım çalışmalarımızı kesintisiz bir şekilde sürdürüyoruz. Göreve gelir gelmez yetersiz durumda olan araç parkurumuzu yeni iş makineleri satın alarak büyüttük. Ayrıca asfalt ihtiyacımızı karşılamak ihtiyacıyla tam otomasyonlu Hacıköy Asfalt Plentimizin kurulumunu gerçekleştirerek hizmete sunduk. Sıcak asfalt, beton yol ve sathi kaplama olmak üzere yol yapım çalışmalarımızı kırsal mahallelerimiz dâhil 11 ilçemizde devam ediyor. Çalışmalar esnasında gösterdikleri sabır ve anlayıştan dolayı halkımıza teşekkür ederim" dedi.

KÖYLÜLERDEN ALBAYRAK’A TEŞEKKÜR

Büyükşehrin nimetleri ile tanışan köylüler, yol ve alt yapı çalışmaları nedeniyle Albayrak’a teşekkür etti. 4.5 yılda gözle görülen değişikliklere imza atıldığını kaydeden köylüler, “Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere büyükşehir ve belediye çalışanlarına teşekkür ederiz. Köylerimizin yolları sil baştan yapıldı. Kanalizasyon alt yapımız yenilendi. İçme sularımız sağlıklı hale getirildi.” Şeklinde konuştu.