KÖYE KÜLTÜR MERKEZİ

KÖYE KÜLTÜR MERKEZİ
Geleceğe dönük başarılı projeleriyle Trakya Bölgesi’nde örnek belediye Başkanı olarak gösterilen Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinin gelişmesi amacıyla başlattığı...

Geleceğe dönük başarılı projeleriyle Trakya Bölgesi’nde örnek belediye Başkanı olarak gösterilen Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinin gelişmesi amacıyla başlattığı ‘Her Mahalleye Bir Kültür Merkezi’ projesinde yapımı devam eden kültür merkezleri hızla yükseliyor.

BAŞKAN UYAN’DAN HER MAHALLEYE BİR KÜLTÜR MERKEZİ

‘Her Mahalleye Bir Kültür Merkezi’ projesi kapsamda tamamlanmak üzere olan Türkmenli Mahallesi Kültür Merkezi’nde çalışmalarda sona gelindi. Kültür merkezini inceleyen Başkan Uyan, merkezin mahalle halkının tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde tasarlandığını ve kısa süre içerisinde tamamlanacağını söyledi.

ÇOK AMAÇLI OLARAK TASARLANDI

Yaklaşık 2 milyon TL yatırım bedeli olan Kültür Merkezi içerisinde sağlık merkezi, muhtarlık, nikâh salonu, düğün salonu, kafeterya, teras katı ve çok amaçlı salon olmak üzere mahalle sakinlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde tasarlandı.

Tekirdağ’ın Büyükşehir olmasıyla Marmaraereğlisi’ne bağlanan tüm mahallelere hizmet götürdüklerini söyleyen Başkan Uyan; “İlimizin büyükşehir statüsüne geçmesiyle köyden mahalleye dönen yerleşim yerlerinin ihtiyaçlarını belirledik. İhtiyaçlarımız arasında en önemlisi olan kültür merkezlerinin temellerini attık. Trakya’nın incisi Marmaraereğlisi ilçemizin tüm mahalleleriyle birlikte gelişmesi için ‘Her Mahalleye Bir Kültür Merkezi’ projemizi başlattık. Türkmenli Mahallesi Kültür Merkezimizin kaba inşaatı tamamlandı. Çeşmeli Mahallemizdekinin ise birinci katı tamamlanmak üzere. Kültür merkezimiz içerisinde muhtarlık, düğün salonu, sağlık odası, nikah salonu, kafeterya çok amaçlı salonlar olmak üzere mahallemizin tüm ihtiyaçlarına hitap edecek şekilde belediyemiz mimarlarınca projelendirildi. Alt katının açılışını bir ay içerisinde yapacağız. Aynı şekilde Yakuplu Mahallemize de Kültür Merkezi yapacağız. 2 Milyon TL yatırım bedeli olan merkezimizin tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Mahallelerimiz yatırımlarımızla daha modern ve daha yaşanılabilir hale geliyor. “dedi.

Kültür merkezini inceledikten sonra mahalle sakinleri ile bir araya gelen Başkan Uyan’a vatandaşlar yatırımlardan dolayı teşekkür etti.