KRİZ ÇIKARTACAK ATAMA

KRİZ ÇIKARTACAK ATAMA
TESKİ Genel Müdürlüğüne vekaleten hizmet eden İbrahim İçöz TESKİ Genel Müdürü olarak asaleten atanırken, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğine ise Fatih Ünsal asaleten göreve atandı.TESKİ Genel Müdürü...

TESKİ Genel Müdürlüğüne vekaleten hizmet eden İbrahim İçöz TESKİ Genel Müdürü olarak asaleten atanırken, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğine ise Fatih Ünsal asaleten göreve atandı.

TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa’nın Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday aday olması nedeniyle istifa etmesinin ardından TESKİ’nin başına İbrahim İçöz, Kasım 2018 yılında vekaleten atanmıştı. İçöz Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tarafından TESKİ Genel Müdürlüğüne asaleten atandı. Ayrı Genel Sekreterliğe ise Fatih Ünsal asalaten atandı. Kadir Albayrak iki ismi bugün tebrik ederek görevlerinde başarılar diledi.

Albayrak CHP Genel Merkezi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun'un istemesine rağmen Ünsal'ı atadı. Uzun bir süredir Ünsal ismi üzerinde mutabakat sağlanamamıştı. Taraflar Albayrak'a Ünsal'ı istemediklerini açık bir şekilde bildirmişti. Albayrak kararında direterek dediğini yaptı. Bu durumun krize neden olup olmayacağı ise tartışma konusu oldu.

Albayrak'ın TESKİ'de ise Şafak Başa izlerini silmek için daire başkanlarında değişikliğe gideceği kaydedildi. Yine Albayrak'ın büyükşehirde de daire başkanları ile birlikte personelin üçte birine rotasyon uygulayacağı da gelen bilgiler arasında.