KURTULUŞA SÖNÜK KUTLAMA

KURTULUŞA SÖNÜK KUTLAMA
Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı münasebetiyle valilik önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni yapıldı. Geçmiş yıllarda coşkuyla kutlanan törenlerde bu yıl sadece halk oyunları ekibi...

Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı münasebetiyle valilik önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni yapıldı. Geçmiş yıllarda coşkuyla kutlanan törenlerde bu yıl sadece halk oyunları ekibi gösteri yaptı.

VALİLİK ÖNÜNDE TÖREN YAPILDI

Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı töreni Tekirdağ Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ve saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Şeref Defteri’ni imzaladıktan sonra günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Çelenk sunma töreni, Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik Merkezi öğrencileri tarafından yapılan halk oyunları gösterisi ile son buldu.

VATANDAŞLARIN İLGİSİ AZ OLDU

Törene; Vali Aziz Yıldırım, CHP Milletvekili İlhami Özcan Aygun, İyi Parti Enes Kaplan,  Garnizon Komutanı Cumhur Mustafa Kıcanaoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, askeri erkân, il protokolü, gazileri ve şehit aileleri ile vatandaşlar katıldı. Törene vatandaşların da ilgisi az oldu.

MİLLETVEKİLİ AYGUN: ESKİSİ GİBİ COŞKU İÇİNDE KUTLANMALI

Geçmiş yıllardaki coşkulu kutlama bu yıl yapılmadı. Geçmiş yıllarda Tekirdağ’ın kurtuluşunun coşku içinde kutlanıldığını kaydeden CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, “Önceki yıllarda resmi geçiş törenleri yapılırdı. Halk sahile akın ederdi. Şimdi basit bir şekilde yapılıyor. Yeniden eski günlerde olduğu gibi kutlanmalı. Eskiden şehitlikler ziyaret edilirdi. Halk gelirdi, coşku içinde kutlanırdı. Şehitlik ziyareti dahi yapılmadı. Çırçır'daki şehitlik ve Muratlı Caddesi'ndeki şehitlik ve şehir mezarlığındaki şehitlik ziyaret edilirdi. Böyle bir program olmaz. Bu Tekirdağ'ın özel bir günü.” dedi.