MAĞDURLAR ADLİYE ÖNÜNDE TOPLANDI

MAĞDURLAR ADLİYE ÖNÜNDE TOPLANDI
Tekirdağ’da iddiaya göre bir mağazadan yaptıkları alışverişte ödemesini yaptıkları halde yıllar sonra haklarında icra takibi yapıldığını söyleyen vatandaşlar sokağa döküldü. Bu durumdan dolayı sokağa çıkan vatandaşlardan...

Tekirdağ’da iddiaya göre bir mağazadan yaptıkları alışverişte ödemesini yaptıkları halde yıllar sonra haklarında icra takibi yapıldığını söyleyen vatandaşlar sokağa döküldü. Bu durumdan dolayı sokağa çıkan vatandaşlardan kimisinin eşiyle boşanma aşamasına geldiğini, kimisi ise borcunu ödediği halde evine icra gelmemesi için istenen parayı tekrar ödediğini söyledi.

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bir giyim mağazasının senet karşılığı sattığı ürünlerin ücreti ödenmesine rağmen avukatlık ofisinden müşterilere borcu varmış gibi sürekli icra takibi yapıldığı iddia edildi. Mağdur olduklarını ileri süren onlarca vatandaş sokağa dökülürken, bu konuda 60 bin mağdurun olduğu iddia ediliyor.

Tekirdağ Adliyesi önünde toplanan yaklaşık 40 kişilik bir grup, adliyeden İbrahim Müteferrika Parkına kadar yürüdü. Mağdur olduklarını ileri süren vatandaş gazetecilere açıklamalarda bulundular.