MALKARA’DAN GEÇECEKLER BU HABERE DİKKAT

MALKARA’DAN GEÇECEKLER BU HABERE DİKKAT
Tekirdağ Malkara ilçesinde kurulan ve emniyet müdürlüğü bünyesinde çalışan TEDES (Trafik Elektronik Denetleme Sistemi) 20 Aralık 2018 Perşembe günü yeniden devreye girecek.Konuyla ilgili yapılan açıklamada; "İlçemizin D100...

Tekirdağ Malkara ilçesinde kurulan ve emniyet müdürlüğü bünyesinde çalışan TEDES (Trafik Elektronik Denetleme Sistemi) 20 Aralık 2018 Perşembe günü yeniden devreye girecek.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada; "İlçemizin D100 Karayolu üzerinde olması, günlük yaklaşık 12 bin aracın bu yoldan geçiş yapması nedeniyle yoğun bir trafik akışı olmaktadır. Aşırı hız nedeniyle çok sayıda ölümlü ve yaralamalı trafik kazası meydana geldiğinden, ilçemizde 2015 yılında Trafik Elektronik Denetleme sistemi kurulmuştur. Faaliyeti durdurularak yapılan çalışmalar neticesinde düzenlenen Elektronik Denetleme sistemi 20.12.2018 Perşembe günü yeniden faaliyet geçirilecektir. Devletimizin amacı vatandaşına tuzak kurmak, ceza kesmek değil, trafik hız kültürünü halkımıza tanıtıp, benimsetip, kazaları önlemek, can ve mal güvenliğini sağlamak, daha güvenli mutlu bir yaşam sunmaktır. Sürücüler ve araç sahiplerinin mağdur olmaması, için trafik kurallarına azami riayet edilmesi, ilçe giriş çıkışında hız sınırlarına dikkat edilmesi büyük önem arz etmektedir. Unutmayınız ki; trafik kurallarına uymak sadece sizlerin değil, aynı zamanda sevdiklerinizin ve hatta hiç tanımadığınız insanların hayatını kurtarır. Bilmeliyiz ki yolların kralı yoktur, yolların Kuralı vardır"