MALKARA’YA AK PARTİ’DEN ADAY OLDU

MALKARA’YA AK PARTİ’DEN ADAY OLDU
Sivil savunma ve özel idare müdürlüğü yaptığı dönemde Malkara’ya sayısız hizmet kazandıran Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Güvenlik ve İdari İşler Şube Müdürü Mustafa Göncü, AK Parti’den Malkara’ya aday oldu....

Sivil savunma ve özel idare müdürlüğü yaptığı dönemde Malkara’ya sayısız hizmet kazandıran Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Güvenlik ve İdari İşler Şube Müdürü Mustafa Göncü, AK Parti’den Malkara’ya aday oldu. Malkara’da her mahallede izi olduğunu söyleyen Göncü, “Malkara’da her mahallede bir eserim var. Malkara için elimde 24 projem var.  Bu projeler hayata geçtiğinde Malkara’da göç sorunu bitecek. Malkara Belediyesi’nin ekonomik sorunlarını çözeceğim. Çiftçimizin sorunlarına çare bulacağım. Malkara’ya çok güzel hizmetler kazandıracağım” dedi.

GECESİNİ GÜNDÜZÜNE KATTI MALKARA İÇİN ÇALIŞTI

1968 Malkara Vakfidemir köyü doğan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Güvenlik ve İdari İşler Şube Müdürü Mustafa Göncü, Malkara için AK Parti’den aday adayı oldu. Malkara’ya sayısız hizmet kazandırdığını kaydeden Göncü, “Devlet memurluğuna Tekirdağ Sivil Savunma’da başladım. Malkara Sivil savunma müdürü olarak görev yaptım. Buradaki görevimin son 2 yılında da özel idare müdürlüğü ile birlikte sivil savunma müdürlüğü yaptım. Eşimin Hayrabolu’da memur olarak başlaması nedeniyle Hayrabolu’da 2001 2012 yılları arasında görev yaptım. Hayrabolu’da köylere hizmet götürme birlik müdürlüğü, Çene su götürme kurucu müdürlüğünü yaptım. 2011 yılında Muratlı’da özel idare müdürü olarak görev yaptım. Aynı zamanda organize sanayi kurucu müdürlüğünü yaptım. Özel idareler kapandıktan sonra ise büyükşehre geldik burada da güvenlik idari işler şube müdürü olarak görev yapıyorum” dedi.

DEPREMDE YÜREKLERİ ISITTI

1999 depremin devlet memuru olarak görev yapan Göncü, Malkara’dan topladığı kömürleri deprem zedelere ulaştırarak önemli bir iyiliği imza attı. O hikayesini paylaşan Göncü, “Malkara için 70 köy vardı. 55 60 köyün kanalizasyonu proje aşamasındaydı bunları tamamladık. 1999 depreminde Malkara’daydım. Deprem kurtarma çalışmalarına katıldım. Kocaeli’de koordinatör valilikte güvenlik müdürü olarak görev aldım. Deprem esnasında Malkara’dan ekipman gönderdim. Malkara’daki bin 500  ton kömürü köylerden aldığımız boş yem çuvallarına doldurarak deprem bölgesindeki kardeşlerimize ulaştırdım” dedi.

HER KÖYDE İZİM VAR

Malkara’nın köylerinde eserler yaptığını ifade eden Göncü, “Malkara’da her köyde izim var. Her mahallede emeğim var. Köylerin kanalizasyonlarını yaptık. Köy konaklarımızı yaptık. Köylerimizin misafirhanelerini umumi tuvaletlerini yaptık. Çevre Bakanlığımız tarafından Malkara’nın köylerine hizmet vermesi için bir kepçe aldık. Malkara’da seçime esas etki eden köyler. Malkara’da partilerin oyları birbirine çok yakın. Malkara’daki 77 mahallenin tamamında oylarımızı artıracağımıza eminim. En büyük destek CHP, MHP’li ve İyi Partili arkadaşlardan şahsıma büyük destek var. CHP’li seçmende mevcut başkandan dolayı bir memnuniyetsizlik var” sözlerini kaydetti.

MALKARA SÜREKLİ GÖÇ VERİYOR

Malkara’nın göç sıkıntısına çare olacağını aktaran Göncü, “Malkara her geçen gün daha fazla göç veriyor. Malkara’da insanlar gelecek sorunu görüyor. İşsizlik sorunu görülüyor. Yetişen gençler dışarıya gidiyor. Aslında Malkara’nın kendi içinde bu sorunu çözecek potansiyeli var. Malkara’da bir OSB var fakat servislerin uygun güzargahta olmaması nedeniyle insanlar gidip çalışamıyor. Yatırımcı işçi bulamıyoruz diyor. Köylerimize mahallelerimize servis gelse insanlar dışarı gitmez” dedi.

HAYVANCILIĞA ÇARE OLACAĞIM

Hayvancılığın zor durumda olduğunu ifade eden Göncü, “Malkara’nın hayvancılık konusunda sıkıntıları var.  Bu sıkıntıların iyi bir planlama ile çözüleceğini düşünüyorum. Bir köyde mera var hayvancılık yapılmıyor bir köyde hiç mera yok hayvancılık yapılıyor. Meraların ortak kullanıma açılması hayvancılığın önünü açar. Tarım alanlarının verimli kullanılması ürün çeşitliliğinin artırılması, damlama sisteminin kullanılması göçü belli oranda engelleyecektir. Vatandaşında beklentisi bu.  Hayvancılık yapan kişilerde su olmadığı için kaba yem ihtiyacı karşılanamıyor. Sulama imkanları artırılarak hayvancılık yapan insanların sorunlarını çözeceğiz” dedi.

BELEDİYENİN 70 MİLYON BORCU VAR İŞÇİ PARALARINI ÖDEYEMİYOR

Malkara Belediyesi’nin borç batağında olduğunu kaydeen Göncü, “Malkara ilçe merkezinde belediyeye gelir getirici hiçbir çalışma yok. Sürekli gider var. Bu açığı kapatmak için sürekli köylerden kalan tarlaları satıyorlar. Belediyenin 48 milyon borcu olduğu, 10 milyon için bir yatırım için borçlanıldığı kaydediliyor. Köy tarlarından gelen 8 milyon liranın ise harcandığı biliniyor. Bu konuda acilen bir tedbir alınmalı. Malkara Belediyesi 3 aydır taşeronların maaşlarını ödeyemiyor. Malkara Belediyesi’nin CHP’li Başkan aldığında karşılığı olarak 2.5 milyonla devraldı. Şuanda 70 milyon borcu var” diye konuştu.

MALKARA İÇİN 24 PROJEM VAR

Malkara’ya güzel hizmetler kazandırmak için yola çıktığını ifade eden Göncü, “Malkara içinde de yapılacak çok şey var. Toplam Malkara için elimde 24 projem var.  Bu projeler hayata geçtiğinde Malkara’da göç sorunu bitecek. Malkara Belediyesi’nin ekonomik sorunlarını çözeceğim. Çiftçimizin sorunlarına çare bulacağım. Malkara’ya çok güzel hizmetler kazandıracağım. Güzel bir ekibimiz var. Gelecek Malkara için aydınlık olarak” diye sözlerini tamamladı.