ALBAYRAK’I BU SÖZLERLE TİYE ALDI

ALBAYRAK’I BU SÖZLERLE TİYE ALDI
Ak Parti’nin Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan kendi şirketinin Beyazköy bölgesindeki restoranında verdiği kahvaltı ile basının karşısına çıktı. Aday olduktan sonra ilk kez toplu olarak basın mensupları...

Ak Parti’nin Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan kendi şirketinin Beyazköy bölgesindeki restoranında verdiği kahvaltı ile basının karşısına çıktı. Aday olduktan sonra ilk kez toplu olarak basın mensupları ile buluşan Özcan, Kadir Albayrak’ın “sahilde birlikte yürüyelim” önerisine ise sıcak bakmadı. Özcan, “Bizim daha ciddi işlerimiz var” ifadelerini kullandı.

Ak Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mestan Özcan projelerinden bazılarının tanıtımını yaptığı kahvaltılı bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Özcan yaptığı toplantıda şubat ayına kadar bin projeyi açıklayacaklarını, Şubat ayı içinde ise 50 projeyi kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi. Özcan, kalan en önemli 9 proje için ise Mart ayında harekete geçeceklerini ifade etti.

 KATILIM YOĞUN OLDU

Ak Parti adayı Mestan Özcan gerçekleştirdiği toplantıda basının da sorularını yanıtladı. 4 ada maddede neden aday olduğunu bildiren Özcan, “Öncelikle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günümüzü kutluyorum. Basın her zaman olmazsa olmazlarımızdandır. Bizleri vatandaşımıza ulaştıran çok önemli bir köprüdür” dedi. Mestan Özcan, “47 yıldır bu kentte yaşayan birisi olarak kentin insanlarına hizmet verme fikri birinci hedeflerim arasındaydı. İkincisi ise bu kentte evlendim ve iki evlat sahibi oldum. Kendi çocuklarımın yanı sıra bu kentin çocuklarının da geleceğini düşünmeye başladım. Onlar için iyi bir gelecek hayalim var. Üçüncüsü ise işin ve siyasi yaşamım gereği birçok kent gezdim. Bu gezilerimden anladım ki, Tekirdağ’ın ciddi bir potansiyeli var ve bu potansiyeli ortaya çıkarmak istiyorum. Artık ülkeler değil dünyada kentlerin yarıştığı bir sistem ortaya çıktı. Bunu başaracağımıza inanıyorum. Dördüncüsü ise ben esnaf bir ailenin evladıyım. Büyüklerimden öğrendiğim problemlere sırtını dönmektense onları çözmek için çaba sarf etmek gerektiğine inandım” dedi.

 VİZYON ŞEHİR TEKİRDAĞ

Aday olduktan itibaren ciddi çalışmalar içinde olduklarını ve proje hazırlama konusunda yoğun bir tempo yaptıklarını da aktaran Mestan Özcan, “Bir taraftan proje hazırlıyoruz, bir taraftan sahada vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Basınla buluşmamız bu nedenle biraz geç oldu. Vizyonu olmayan bir kentin geleceği de olmaz. Bu nedenle ‘Vizyon Şehir Tekirdağ’ sloganı ile yola çıktık. Bu sloganımızla birlikte 5 ana başlık halinde 27 alt başlıkla 1059 hizmet adımı ortaya koyduk. Başkan olduğum andan itibaren kentin tüm sorunlarını çözecek hamleler yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

Ak Parti adayı daha sonra basın mensuplarından gelen soruları da yanıtladı. Özcan özellikle termik santral konusunda kimsenin tereddütlünün olmaması gerektiğini yeni teknolojilerle insan sağlığını tehlikeye atacak bir hamlenin kendisinin de karşısında olacağını aktardı.