O İSMİN ADIYLA DOLANDIRICILIK İDDİASI

O İSMİN ADIYLA DOLANDIRICILIK İDDİASI
Tekirdağ’da MİT Başkanı Hakan Fidan’ın adı kullanılarak bazı kişilerin işadamlarından ‘Adın Fetö dosyasında var’ denilerek para talep edildiği iddia edildi. Yine soruşturması devam eden adi suçlar ve FETÖ şüphelisi...

Tekirdağ’da MİT Başkanı Hakan Fidan’ın adı kullanılarak bazı kişilerin işadamlarından ‘Adın Fetö dosyasında var’ denilerek para talep edildiği iddia edildi. Yine soruşturması devam eden adi suçlar ve FETÖ şüphelisi bazı isimlere de ‘sana takipsizlik aldırırım’ denilerek astronomik rakamlarda para talep edildiği ileri sürüldü.

İddialara göre Tekirdağ’da MİT Başkanı Hakan Fidan’ın adı kullanılarak bazı işadamlarından para talep edildiği öne sürüldü. bazı kişilerin işadamlarından ‘Adın Fetö dosyasında var’ denilerek bazı taleplerde bulunulduğu da gelen bilgiler arasında. Yine soruşturması hakkında FETÖ soruşturması olan bazı isimlere de ‘sana takipsizlik aldırırım’ denilerek astronomik rakamlarda para talep edildiği kaydedildi.

Yine AK Partili çok sayıda işadamının da bu şekilde taciz edildiği öne sürüldü. Bazı işadamlarına ise Ankara’daki işlerini takip etmek için para ve araç taleplerinin olduğunu aktarıldı. MİT Başkanı Fidan’ın yakınıyım denilerek işadamlarından para talep edilmesi tepki çekti. Yine Namık Kemal Üniversitesi’nde görev yapan çok sayıda ismin bu şekilde taleplere maruz kaldığı öğrenildi. Bazı isimlerin talepleri karşıladığı bazılarının ise reddettiği öğrenildi. Söz konusu kişilerin Hakan Fidan'la da bir yakınlığının bulunmadığı belirtildi.