PINAR, ZİYARETLERDE İKİNCİ TURA BAŞLADI

PINAR, ZİYARETLERDE İKİNCİ TURA BAŞLADI
Çınarlı Mahallesi’nin kadın muhtar adayı Necla Pınar, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Sıkılmadık el bırakmayacağını belirten Pınar, seçildiğinde mahallelinin gönül rahatlığı ile ulaşabileceği muhtar...

Çınarlı Mahallesi’nin kadın muhtar adayı Necla Pınar, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Sıkılmadık el bırakmayacağını belirten Pınar, seçildiğinde mahallelinin gönül rahatlığı ile ulaşabileceği muhtar olacağını kaydetti. Mahalleyi baştan dolaşan Pınar, ziyaretlerinde ikinci tura başladı.

ZİYARETLER DEVAM EDİYOR

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinin en büyük mahallelerinden birisi olan Çınarlı’ya muhtar adaylığını açıklayan Necla Pınar, bir yandan aza adayları ile ziyaretlerini sürdürürken diğer yandan da vatandaşın sorun ve sıkıntılarını dinliyor. Aza adayları ile birlikte Tekirdağ Yozgatlılar Arapaşı Gecesi, Tekirdağ Anadolular Derneği açılışı, Kars Ardahan Iğdır Kaz Gecesi, Kumbağ Barbaros Minibüsçüler Kooperatifi Mali Genel Kurulu’na katılan Pınar,  Çınarlı Mahallesi’nde yaşayan Bitlisliler ile buluştu.

Ev ve esnaf ziyaretlerini de ihmal etmeyen Pınar, mahallede ziyaretlerde ikinci tura başladı. Pınar, ayrıca Tekirdağ Bayburtlular Dernek Başkanı Sinan Dağ ve ekibine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Pınar ve ekibi ayrıca Tekirdağ Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Ali Rıza Eti’yi ziyaret etti.

‘MAHALLEMİZİN SORUNLARINI ÇOK İYİ BİLİYORUM’

1965 Tekirdağ doğumlu olduğunu ifade eden Necla Pınar, “Evli ve 2 çocuk annesiyim. Tekirdağ’ımızın en büyük mahallelerinden biri olan Çınarlı Mahallemize muhtar adayıyım. Mahallemizin sıkıntı ve sorunlarını çok iyi biliyorum. 40 yıldır bu mahallede yaşıyorum.  Artık mahallemize kadın eli değme vakti gelmiştir. Kadının elinin değdiği her yer güzelleşir. Ben ve 8 arkadaşım Çınarlı Mahallesi yönetimine talibiz.” Dedi.

MAHALLEMİZİN EN BÜYÜK SORUNU PARK

Çınarlı’nın sorunlarını el birliği ile çözeceklerini kaydeden Pınar, “Mahallemiz uzun yıllar göç alan bir mahalle. Sorunları bizden çözüm bekliyor. Yerel yönetimlerle el birliği içinde olarak mahallemizin güzelleşmesi için geceli gündüzlü çalışacağız. Çınarlı’mızın en büyük eksiği çocuk parkı ve yeşil alanlar. İlk işimiz çocuk parkı ve yeşil alan işini çözmek olacak. Yine devletimizin gerekli organları ile işbirliği içinde olarak sosyal yardımların gerçek ihtiyaç sahiplerine adaletli olarak dağıtımını sağlayacağız. Bunun yanında özel firmalarla görüşüp mahallemizdeki ihtiyaç sahiplerine başta kömür olmak üzere yiyecek, giyecek ve eşya yardımlarını sağlayacağız” diye konuştu.

MAHALLEMİZDE GÜVENLİĞİ ARTIRACAĞIM

Çınarlı Mahallesi’ni daha güvenli hale getireceğini söyleyen Pınar, “Yine mahallemizin asayiş ve güvenliğini artırmak için polisimizle işbirliği içinde çalışacağız. Sokaklarımızdaki MOBESE kamera sayılarının artırılması için çalışmaya yapacağız. Her sokağın bir sorumlu temsilcisi olacak. Eksiklikler zamanında bildirilerek çözüm üretilecek. Metruk binaları madde bağımlılılarının mesken tutmaması için bu alanların güvenliğini sağlayacağız” sözlerini kaydetti.

ÖNCELİĞİMİZ KADINLAR

Kadınlara ilişkin projelerini de açıklayan Pınar, “Önceliğimiz yine kadınlarımız olacak. Onların sosyal alanda daha çok yer almasını sağlayacağım. Onlar için belediyemizle birlikte sık sık kültür gezileri düzenleyeceğiz. Kadınlarımızın daha çok bilinçlenmesi için yine mahallemize kadınlarımıza yönelik panel ve konferanslar organize edeceğiz. Mahallemizdeki yol ve çöp sıkıntısını en aza indireceğiz. Hergün mahallemizdeki eksiklileri belediyemize ileteceğiz. Çöplerin düzenli toplanmasını sağlayacağız. Çöp konteynırlarının düzenli olarak temizlenmesi ve sayılarının artırılması için çalışacağız” dedi.

MUHTARLIK EK İŞİM DEĞİL ASLİ İŞİM OLACAK

Mahalle ile ilgili yapacaklarını sıralayan Pınar, “Çınarlıspor kulübümüzü yeniden ayağa kaldıracağız. Yetkilileri harekete geçirerek kulübümüze yer kazandıracağız. Çocuklarımızın suçtan uzak kalması için spora teşvik edeceğiz. Umudumuz gençler, gençlere sahip çıkacağız. Öğrenci kardeşlerimizi de unutmayacağız. Başarılı evlatlarımıza burs imkanı sağlayacağız. Vatandaştan kopuk bir muhtar olmayacağım. Halkın arasında olacağım. Vatandaşın dert ve sıkıntıları ile gece gündüz ilgileneceğim. Sokakları her hafta teftiş edeceğim. Eksiklikleri kendim göreceğim. Muhtarlık görevini devraldığımda muhtarlıktan başka hiçbir işim olmayacak. Muhtarlık ek işim değil asli işim olacak” diye sözlerini tamamladı.