NKÜ'YE 25 KİŞİ ALINACAK

NKÜ'YE 25 KİŞİ ALINACAK
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü tarafından öğretim üyesi alımına ilişkin yeni bir ilan yayınladı. Yayınlanan ilanda Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'ne 25 öğretim üyesi alımı yapılacağı bildirildi. Öğretim...

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü tarafından öğretim üyesi alımına ilişkin yeni bir ilan yayınladı. Yayınlanan ilanda Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'ne 25 öğretim üyesi alımı yapılacağı bildirildi. Öğretim üyesi alımına ilişkin yapılan bildiriden üniversite kadrosuna dahil edilmek üzere başta Tıp Fakültesi olmak üzere birçok fakülte birimine Doçent Profesör ve öğretim üyesi statülerin de akademik personel atanacağı bildirildi. Başvurular bugün itibariyle başlamış olup 0 6 Ağustos 2019 tarihinde sona ermektedir. Peki öğretim üyesi personel alımı başvuru şartları nelerdir?

Devlet Personel Başkanlığı resmi web sayfası üzerinden Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü tarafından personel alımına ilişkin yeni bir ilan yayınlandı. 23 Temmuz 2019 tarihi itibariyle yayınlanan ilana göre Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi kendi bünyesinde görevlendirmek üzere 25 öğretim üyesi alımı yapacaktır. Ilan içeriğinde hangi fakültelere atama yapılacağı adaylardan istenilen başvuru şartları ve diğer detaylara yer verildi. Üniversite Rektörlüğü tarafından yapılan resmi açıklama şöyle;

Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547sayılı kanun öğretim üyeliğine yükselme ve Atama Yönetmeliği ve Yükseköğretim kurulu başkanlığınca onaylanan üniversitemiz Öğretim üyeliğine yükseltilme ve atanma ilkeleri Yönergesi hükümlerine göre aşağıda belirtilen anabilim dallarına öğretim üyesi alınacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI VE İSTENİLEN BELGELER

657 sayılı devlet memurları kanununun 48 maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer koşulları Taşıyan Profesör ve Doçent kadrolarına başvuracak adayların üniversitemiz personel daire başkanlığına Dr. öğretim üyesi kadrolarına başvuracak adayların ise ilgili birimlere şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Dr. öğretim üyesi kadrosuna başvuracak adaylar, başvurdukları bölüm ve anabilim Dalını belirten dilekçelerde ek yiyecekleri özgeçmişini yabancı dil sınav puanını gösterir belgeyi, 2 adet fotoğrafını, Nüfus cüzdan fotokopisi, doktora Tıpta Uzmanlık belgesi, Öğretim üyeliğine yükseltilme ve atama ilkeleri yönergesinde yer alan puanlama kriterlerine göre hazırlanmış akademik çalışmalarının puanlanmış listesini ve yayın listesini takım dosya halinde vereceklerdir.

Profesör ve Doçent kadroları devamı olup başvuruda bulunacak adayların başvuracakları bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerini, özgeçmişini, yabancı dil sınav puanını gösterir belgeyi, 2 adet fotoğrafını, Nüfus cüzdan fotokopisi, doçentlik başarı belgesini üniversitemiz Öğretim üyeliğine yükseltilme ve atanma ilkeleri yönergesinde yer alan puanlama kriterlerine göre hazırlanmış akademik çalışmalarının puanlanmış listesini ve yayın listesini ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyalarını, Profesör adayları 6, Doçent adayları 4 takım halinde vereceklerdir.

Yabancı ülkelerden alınan doktora diploması ile unvanların Üniversitelerarası kurulca eşdeğerliliğinin Onaylanmış olması gerekmektedir. Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar hizmet belgelerinin müracaat belgelerini etmeyeceklerdir. Başvuru süresi ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gün olup posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

HANGİ ANABİLİM DALLARINA ÖĞRETİM ÜYESİ ALINACAK

Ortopedi ve travmatoloji

Genel cerrahi

Kadın hastalıkları ve doğum

Eskiçağ tarihi i

İç ve sosyal güvenlik hukuku

Seracılık

Makine A

Ağız Diş ve çene cerrahisi

İç hastalıkları

Bina bilgisi

Kardiyoloji

Nöroloji

Ticaret Hukuku

Bilgisayar bilimleri

Pazarlama

Alman Dili ve Edebiyatı

Sosyal psikoloji

Protohistorya ve ön Asya arkeolojisi

Elektronik teknolojisi

Mobilya ve dekorasyon

Turizm ve otel işletmeciliği

Kimya teknolojisi