O BAĞIMLILIĞA DİKKAT ÇEKTİ

O BAĞIMLILIĞA DİKKAT ÇEKTİ
Yeşilay Tekirdağ Şubesi Başkan Vekili Sadık Baş’ın daveti ile Süleymanpaşa’da bulunan gazetecileri bir kahvaltı verdi ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler aktardı. Baş, “Günümüzün en büyük bağımlılığı teknoloji...

Yeşilay Tekirdağ Şubesi Başkan Vekili Sadık Baş’ın daveti ile Süleymanpaşa’da bulunan gazetecileri bir kahvaltı verdi ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler aktardı. Baş, “Günümüzün en büyük bağımlılığı teknoloji bağımlılığı bu nedenle aileler bu konuda daha duyarlı olmalı” dedi.

Yeşilay Tekirdağ Şubesi basına verdiği kahvaltı da 1920 yılından bu yana zararlı maddelerle ilgili yapılan mücadeleyi aktardı. Toplantıya yönetim kurulu üyeleri Zafer Soykırlı, Burçak Dönmez ve Tahsin Dündar katıldı. Şube Başkan Vekili Sadık Baş, Yeşilay haftası nedeniyle kısa bir değerlendirme yaparken, yönetim kurulu üyeleri de kendi alanları ile ilgili bilgiler aktırdı.

TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI

Günümüzde insanın en büyük düşmanı olan bağımlılıkla ilgili mücadele konusunda hiç kuşkusuz Yeşilay’ın ismi öne çıkıyor. Alkol, sigara ve uyuşturucuya karşı bilinçlendirme ve topluma kazandırma konusunda önemli adımlar atan Yeşilay’ın son yıllardaki en büyük mücadelesi ise teknoloji bağımlılığı.

Yeşilay Tekirdağ Şube Başkan Vekili Sadık Baş, “107 şube ve 110 üniversite kulübü ile büyük bir organizasyondan bahsediyoruz. Bu anlamda yapılan mücadele de gönüllülerimizi de düşünürsek önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğumuzu söyleyebilirim. Özellikle uyuşturucu ile mücadelede bilimsel tüm metotları kullanıyoruz. Mart ayının ilk haftası ise farkındalık oluşturmak için çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Önleyici ve bilinçlendirme anlamında önemli adımlar attık. Sonuç aldığımızı da söyleyebilirim. Ancak son dönemin en önemli bağımlılığı hiç kuşkusuz teknoloji bağımlılığı. Bu nedenle ailelerimize büyük görev düşüyor. Çocuklarımız sırf kendilerini rahat bırakması için ellerine tablet ve telefon veriyoruz. Çocuklarımızı bilmeden teknoloji bağımlısı yapıyoruz. Bu belki de en tehlikeli olanıdır. Gelecek nesilleri bilmeden başka bir bağımlılığa itiyoruz” dedi.

Sadık Baş teknolojik aletlerin çocuklara bilinçsiz ve kontrolsüzce verilmemesi gerektiğini vurgulayarak bu konuda ailelerin daha duyarlı ve dikkatli olmaları gerektiğini savundu. Yapılan toplantı sonrası Dernek yönetimi ve basın mensupları toplu fotoğraf çektirdiler.

Yeşilay Haftası Kapsamında Yeşilay Tekirdağ Şubesi Basın Açıklaması Gerçekleştiriyor...

Ajans Tekirdağ paylaştı: 5 Mart 2019 Salı