O BİNA LÜBNANLILARA SATILDI

O BİNA LÜBNANLILARA SATILDI
Özel Tekirdağ Star Medica Hastanesinin faaliyet gösterdiği bina Lübnanlı iş adamına satıldıTekirdağ’ın en merkezi noktalarından biri olan Cengiz Topel Meydanı’nın yanında uzun yıllardır hizmet veren Özel Tekirdağ Star...

Özel Tekirdağ Star Medica Hastanesinin faaliyet gösterdiği bina Lübnanlı iş adamına satıldı

Tekirdağ’ın en merkezi noktalarından biri olan Cengiz Topel Meydanı’nın yanında uzun yıllardır hizmet veren Özel Tekirdağ Star Medica Hastane binası Türk vatandaşı olmak isteyen Lübnanlı bir aile tarafından 15 Milyon TL’ye satın alındı.

Tekirdağlı iş adamları Fedai Yüksel ve Mehmet Demir’in bina sahibi olduğu Özel Tekirdağ Star Medica Hastanesi, Lübnanlı iş adamının girişimi ile 15 Milyon TL bedelle satıldı.

İstanbul’da merkezleri bulunan Lübnanlı şirketin sahipleri ve ailesinin Türk vatandaşı olmak amacıyla yatırım yapmak için Özel Tekirdağ Star Medica Hastanesi’nin faaliyet gösterdiği binayı satın aldığı öğrenildi.

Türkiye Cumhuriyeti Hükumetinin 2018 yılı sonunda çıkardığı yasaya göre Türkiye’de 250.000$ gayrimenkul yatırımı yapan yabancılara veya 500.000$ sermaye ile şirket kuran/satın alan yabancılara veya 500.000$ devlet yatırım araçlarına veya Türkiye’de faaliyet gösteren devlet bankalarına üç yıl çekmemek şartı ile yatıran yabancılara, aileleri ile birlikte Türk vatandaşlığı veriyor.

Özel Tekirdağ Star Medica Hastane binasının satış işlemlerini avukatı üzerinden gerçekleştiren Lübnanlı iş adamının ismi açıklanmazken bu satış sayesinde 8 kişilik ailesi ile birlikte Türk vatandaşlığı hakkını kazandığı belirtildi.

Öte yandan Özel Tekirdağ Star Medica Hastanesi’nin ilk aşamada bina satışından etkilenmeyeceği, mevcut yönetimin kira sözleşmesinin devam ettiği ve aylık 105 bin TL kira bedeli ile hastaneyi işletmeyi sürdüreceği bilgisine ulaşıldı.

Kaynak: Olay Aktif Necmi Işıksal