O MAHALLENİN İSMİ DEĞİŞİYOR

O MAHALLENİN İSMİ DEĞİŞİYOR
Süleymanpaşa Belediyesi meclis toplantısında konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel belediyeden işçi çıkarımları, Çiftlikönü Mahallesi’nin kurulması ve gündeme dair bir çok konuda açıklamada bulundu.26...

Süleymanpaşa Belediyesi meclis toplantısında konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel belediyeden işçi çıkarımları, Çiftlikönü Mahallesi’nin kurulması ve gündeme dair bir çok konuda açıklamada bulundu.

26 KİŞİ İŞTEN AYRILDI

Süleymanpaşa Belediyesinin meclis toplantısı NKÜ toplantı salonunda gerçekleşti. Meclis toplantısında gündeme dair açıklamalarda da bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Bizi Ankara ya da İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile karıştırmayın. Siyasallaşmayan kişileri işten çıkarmadım. Anlaşmasız olarak işten çıkardığım sadece 1 kişi var. Ben belediyeki hiçbir personele CHP’den istifa edeceksiniz de demedim. Toplam belediyeden ayrılan sayısı emekliler dahil 26 kişidir. Bizi CHP Belediyeciliği ile karşılaştırmayın. Kaç kişiyi kapının önüne koyduğunuzu izledik. Siyasi görüşü nedeniyle hiç kimseyi işten çıkarmadım. Çıkarmayacağım. Anlaşmalı olarak 12 kişiyle yolumuzu ayırdık. Onlar bizle çalışmadı, biz de onlarla çalışmak istemedik. Yollarımızı ayırdık. Biz kimseye mobing de uygulamadık. Tazminat haklarını da ödedik” dedi.

“TÜRKAN SAYLAN İSMİNİ DEĞİŞTİRİRİZ”

Çiftlikönü mahallesinin kurulması için meclisten yetki alan Cüneyt Yüksel, Süleymanpaşa’da yeni mahalle kurulması çalışmalara başladı. Süleymanpaşa Belediye Meclisi, Süleymanpaşa’da yer alan Gündoğdu/Turgut mahallesinin ismini “Çiftlikönü” olarak değiştirilmesi, Hürriyet mahallesinin arkasının “Gündoğdu” mahallesi olarak değiştirilmesi amacıyla, komisyon kurulması için Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’e yetki verilmesi talebini oy birliğiyle kabul etti. Ayrıca Cüneyt Yüksel, “Büyükşehir Belediyesi, yeni meydan düzenlemesinin yapıldığı alanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesinin adı Zübeyde Hanım’ın ismini vermezse biz, 100. yıl mahallemizdeki Prof. Dr. Türkan Saylan Parkı’nın ismini Zübeyde Hanım Parkı olarak değiştirilmesi teklifini meclisimize getireceğiz” diye konuştu.