O SORU İYİ PARTİ'Yİ ÇOK KIZDIRDI

O SORU İYİ PARTİ'Yİ ÇOK KIZDIRDI
İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya’ya suç Gezici Araştırma şirketinin "Millet İttifakı kapsamında CHP, İYİ Parti ve HDP'ye oy verir misiniz" şeklindeki sorusu üzerine suç duyurusunda bulundu ve firma hakkında 100...

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya’ya suç Gezici Araştırma şirketinin "Millet İttifakı kapsamında CHP, İYİ Parti ve HDP'ye oy verir misiniz" şeklindeki sorusu üzerine suç duyurusunda bulundu ve firma hakkında 100 TL’lik sembolik tazminat davası açtı.

Gezici Araştırma şirketinin "Millet İttifakı kapsamında CHP, İYİ Parti ve HDP'ye oy verir misiniz" şeklindeki sorusu İYİ Parti’yi ayağa kaldırdı. 81 ilde eş zamanlı olarak firma hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya’ya, adliye çıkışı bir basın açıklaması yaparak, “Gezici araştırma şirketinin Türkiye genelinde yapmış olduğu Sözde anket çalışmasında Millet İttifakı kapsamında CHP, İYİ Parti ve HDP ittifakına oy verilip verilmediği şeklindeki sorunun neticesini kamuoyuna açıklamıştır. Ancak HDP ile partimizin en ufak bir iş birliği ve yakınlaşması söz konusu değildir. Dolayısıyla bu açıklamanın ve anket sonuçlarının seçmen algısını değiştirmeye yönelik olduğuna inandığımız için bugün Cumhuriyet Başsavcılığımıza suç duyurusunda bulunduk” dedi.

İYİ Parti’nin HDP ile hiçbir zaman yan yana gelmediğini söyleyen Alkaya, “Herkes şunu iyi bilmelidir ki; İYİ Parti bugüne kadar HDP ile hiçbir zaman yan yana gelmememiştir, bundan sonra da asla gelmeyecektir. İYİ Parti yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi ile bir işbirliği protokolü imzalamış ve bunun dışında başka hiçbir parti ile muhataplık ilişkisi oluşturmamıştır. Olmayan bir şeyi iş birliğine varmış gibi gösterip bunun üzerinden vatandaşlarımıza tercihlerini sormak kesinlikle bir algıdır. Ve seçmen idaresini yönlendirmeye yönelik bir hakarettir. İYİ Parti olarak HDP ile adımızın yan yana getirilmesini kesinlikle kabul etmiyoruz ve yapanlar hakkında da yasalar karşısında hesabını da soracağız” diye konuştu.

Alkaya, “Gezici araştırma Şirketinin; söz konusu telefonlarla vatandaşlarımızda yanlış algı yaratmak suretiyle yürütülen çirkin ve seviyesiz siyasi propagandayı şiddetle kınıyoruz. Kastedilmek istenen ittifak ya da iş birliğinin ancak oturulan Oslo masalarında, eşlik edilen “megri megri” türkülerinde, lahmacun ikramlarıyla izin verilen geçit törenlerinde aranması gerektiğini bir kez daha vurguluyoruz, konuyu değerlendirilmek üzere kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz” dedi.