ÖĞRETMEN ŞEFKATİNE KOÇ ÜNİVERSİTESİ’NDEN ÖDÜL

ÖĞRETMEN ŞEFKATİNE KOÇ ÜNİVERSİTESİ’NDEN ÖDÜL
Tekirdağ’da anaokulu öğretmeni Gizem Ağcakaya’nın diyabet hastası anaokulu öğrencisi Eymen Tosun’un ile kurduğu yakınlık Eymen’in tedavisinde önemli bir başarı sağladı. Bu  sevgi ise Koç Üniversitesi tarafından...

Tekirdağ’da anaokulu öğretmeni Gizem Ağcakaya’nın diyabet hastası anaokulu öğrencisi Eymen Tosun’un ile kurduğu yakınlık Eymen’in tedavisinde önemli bir başarı sağladı. Bu  sevgi ise Koç Üniversitesi tarafından ödüllendirilerek Gizem öğretmene diyabette farkındalık ödülü verildi.

Tekirdağ’da faaliyet gösteren Bayraktar Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren Özel Altındal Anaokulu’nda görev yapan eğitimci Gizem Ağcakaya, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde diyabet tedavisi gören Anaokulu Öğrencisi Eymen Tosun’un annesi Ayşe hanımın Gizem öğretmenden ve okullarından memnuniyetlerini anlattıkları hikayelerinden dolayı diyabette farkındalık yaratan öğretmen ödülünü almaya layık görüldü.

Gizem öğretmen ödül töreninde kısa bir konuşma yaparak organizasyon heyetine ve özellikle Eymen ve annesi Ayşe hanıma teşekkür ederek duygularını ifade etti. Diyabetli Çocukların hayatı yakalamalarına katkı sağlayan bir eğitimci olmanın buruk mutluğunu yaşadığını ifade etti.

Organizasyon çok duygulu sahnelere ev sahipliği yaptı. Diyabetli Çocuklar Zirvesi ‘diyabet bir takım oyunu, projesi kapsamındaki etkinlikte diyabetli çocuk, aile, doktor, hemşire, öğretmen ve okul olarak bir takım halinde hareket etmenin önemi vurgulandı.

Kaynak: Tekirdağ Odak Haber (www.tekirdagodak.com)