OKULDA CAMİDE SİYASET YAPIYOR İDDİALARINA CEVAP VERDİ

OKULDA CAMİDE SİYASET YAPIYOR İDDİALARINA CEVAP VERDİ
Büyükşehir Başkanı Kadir Albayrak’ın okulları ve camileri ziyaret ederek siyaset yapıyor iddilarıyla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi Basın biriminden yapılan açıklamada, “Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir...

Büyükşehir Başkanı Kadir Albayrak’ın okulları ve camileri ziyaret ederek siyaset yapıyor iddilarıyla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi Basın biriminden yapılan açıklamada, “Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın yıllardır süregelen okul ziyaretleri ile ilgili olarak sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapılmakta ve okullar üzerinden siyaset yapıldığı iddiasıyla olumsuz algı oluşturulmaya çalışılmaktadır” denildi.

11 İLÇEYE 11 OKUL YAPTIK

Büyükşehir belediyesi olarak eğitime büyük katkı sağlandığını ifade edildiği açıklamada, “31 Mart 2019 Yerel Seçimi öncesinde bu tür iddiaların ortaya atılması son derece manidardır. Her kesimden vatandaşlarla gönül bağları kuran Başkan Kadir Albayrak’ın çocukları ve öğrencileri ne denli sevdiği, göreve geldiği tarihten beri okullara ziyaretler gerçekleştirdiği, okulların ihtiyaçlarının karşılanması konusunda katkıda bulunduğu bilinmektedir. Başkan Kadir Albayrak eğitime verdiği önemi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi ile birlikte aldığı bir kararla 11 İlçeye 11 Okul projesini gerçekleştirerek ortaya koymuştur. Başkan Kadir Albayrak, tüm bu hizmetleri oy toplamak ve seçim kazanmak için değil, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin daha iyi şartlarda eğitim görmeleri gerçekleştirmiştir” denildi.

ÇÖZÜMLER ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Ayrıca açıklamanın devamında, “Hizmet yolunda gecesini gündüzüne katan Başkan Kadir Albayrak, nüfusu 1 milyonu aşan Tekirdağ ilinin 11 ilçesinde ve 355 mahallesinde halkın her kesiminden vatandaşlarla buluşmaya, onların istek ve önerilerini dinlemeye, daha yaşanılabilir bir kent için çözümler üretmeye devam edecektir” sözleri kaydedildi. Ayrıca açıklamanın devamında ise Albayrak'ın bu zamana kadar yaptığı okul ziyaretlerine ilişkin görsellere yer verildi.