ZAFER POZUNU BÖYLE VERDİ

ZAFER POZUNU BÖYLE VERDİ
Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube ekipleri Edirne Kapıkule Gümrük Kapısı’ndan giriş yaptıktan sonra takibe aldıkları tırda 131 Kilo kimyasal emdirilmiş esrar yakalandı. Sürücü ve 2 şüpheli gözaltına alındı....

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube ekipleri Edirne Kapıkule Gümrük Kapısı’ndan giriş yaptıktan sonra takibe aldıkları tırda 131 Kilo kimyasal emdirilmiş esrar yakalandı. Sürücü ve 2 şüpheli gözaltına alındı. Aramaya katılan narkotik köpeği Kiraz’ın uyuşturucu torbalarının üzerinde poz vermesi ise dikkat çekti.

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü ve Çorlu ilçesi narkotik şube ekipleri uyuşturucu ile mücadele kapsamında bir süredir yaptıkları çalışmalar kapsamında, Takibe aldıkları bir tırın Kapıkule’den giriş yapması ile operasyon için düğmeye bastı. İstanbul’a doğru yola çıkan 14 AAJ 433 plakalı tırdan Havsa kavşağında uyuşturucu maddeleri aynı yönde hareket eden 14 ZS 6397 plakalı hafif ticari araca nakledileceği anlaşılınca polis operasyon düzenlendi. Tır sürücüsü, M.Ç ve diğer araçtaki H.Y’i gözaltına aldı.

VALİZLER İÇİNDE 131 KİLO UYUŞTURUCU ÇIKTI

Ekipler tırı Tekirdağ’da bulunan bir limana getirerek XRay cihazına soktu. Daha sonra ilgili mahkemeden el koyma ve arama kararı alan ekipler, tırda Narkotik dedektör köpeği Kiraz’ında katıldığı detaylı arama yaptı. Yapılan aramalarda, Elektronik eşyaların arasına gizlenmiş vaziyette 5 adet valiz içerisinde 131 kilo sentetik kimyasal madde emdirilmiş esrar maddesi ele geçirildi.

Ekipler alınan ilk ifadeler doğrultusunda konuyla bağlantılı olduğu tespit edilen M.Ö adlı şüpheliyi İstanbul’da gözaltına aldı.

İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: Uzun bir süre seçim çalışmalarında ki güvenliğin sağlanması bu tür işleri boş bıraktığımız düşünülmemesi için planlı operasyonlarımız her yönlü olduğu gibi narkotik yönüyle de devem ediyor. Dün itibarıyla yurt dışından ülkemize giren, daha önceki planlı çalışmamız neticesinde tır ve ona eskortluk yapan iki araç ilimiz sınırlarına girerken yakalandı. Gümrüklü olan içerisinde ekiplerimizin yaptığı aramada 131 kilo skunk denilen kimyasal uyuşturucu madde ele geçirildi. Yakalanan uyuşturucu miktarı bu yıl Tekirdağ’da yakalanan en büyük miktardır. Bundan sonra çalışmalarımız devam edecek”