ORTADA KALDILAR YARDIM BEKLİYORLAR

ORTADA KALDILAR YARDIM BEKLİYORLAR
Tekirdağ Süleymanpaşa Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi Polonya’da yapılacak olan Uluslar arası yarışmaya davet edildi. Fakat destek bulamadıkları için yarışmaya gidemiyorlar.Tekirdağ Süleymanpaşa Halk Eğitim Merkezi...

Tekirdağ Süleymanpaşa Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi Polonya’da yapılacak olan Uluslar arası yarışmaya davet edildi. Fakat destek bulamadıkları için yarışmaya gidemiyorlar.

Tekirdağ Süleymanpaşa Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi Polonya’dan Uluslar arası Halk Oyunları yarışmasına davet edildi. 25 Temmuz  6 Ağustos tarihleri arasında Polonya’da düzenlenecek olan Halk oyunları yarışmasında Türkiye'yi ve Tekirdağ'ı temsil edecek olan ekip destek bulamadığı için ortada kaldılar. 21 Ülkenin temsil edileceği yarışmada Türkiye’den sadece Tekirdağ Süleymanpaşa Halk Eğitim Merkezi davet edildi.

ÖĞRENCİ VELİLERİ ŞİKAYETÇİ

Polonya’da Tekirdağ'ı temsil edecek olan gençlerden birinin velisi resmi kurumlara ve belediyelere isyan etti: Çocuklarımızın emeklerini hiç ediyorlar. Bu çocuklar geleneklerini yaşatmak adına yıllardır Halk oyunlarına emek veriyorlar. Polonya’dan gelen bu fırsatı değerlendirmek, çocuklarımızın ülkemizi ve ilimizi temsil etmek gibi milli bir duyguyu yaşamaları adına yaptığımız tüm girişimler başarısız oldu. Büyükşehir Belediyesine destek için gittiğimizde olumsuz yanıt aldık. Bu gençlerin desteklenmesi lazım.’’

VALİ VE SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKANIMIZ BİZLERE SAHİP ÇIKSIN!

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan veliler, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ın ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yükselin kendilerine sahip çıkmalarını istediler. ‘’Tekirdağ Valimiz Aziz Yıldırım’ın Halk Oyunlarına olan ilgisi resmi programlarda belli oluyor. Süleymanpaşa Belediye Başkanımız Cüneyt Yüksel’in de halk oyunlarına ilgisi nedeniyle kendilerini bizlere sahip çıkmaya davet ediyoruz. Bırakalım bu çocuklar Polonya’da Uluslar arası düzenlenecek Halk Oyunları Yarışmasında ülkemizi ve ilimizi temsil etsinler.’’ Dedi.