ÖZEL HASTANEDE İHMAL İDDİASI

ÖZEL HASTANEDE İHMAL İDDİASI
Tekirdağ'da muayene için getirilen özel hastanenin acil servisinde, görevli ATT'nin yanlış iğne yapması sonucunda 1 yaşındaki kız çocuğu ölümün eşiğine geldi. 12 yaşından büyüklere uygulanması gereken özel alerji aşısının...

Tekirdağ'da muayene için getirilen özel hastanenin acil servisinde, görevli ATT'nin yanlış iğne yapması sonucunda 1 yaşındaki kız çocuğu ölümün eşiğine geldi. 12 yaşından büyüklere uygulanması gereken özel alerji aşısının Güneş bebeğe yapılmasının ardından bebek, üniversite hastanesinin yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı.

Akıllara durgunluk veren olay Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre 17 Aralık günü, Hakan O. ile eşi Canan O, 1 yaşındaki kızları Güneş'i ilçedeki özel bir hastanenin acil servisine getirdi. Güneş bebeğe yapılan muayenesinin ardından iğne yapılacağı söylendi. Serviste görevli S.B, bir süre sonra Güneş bebeğin yanına gelerek iğne yaptı.

Vurulan iğnenin acısıyla ağlamaya başlayan Güneş bebek, kısa süre sonra durdurulamaz biçimde ağlamaya devam etti. Cilt rengi değişen ve yüzünde morarma görülen bebeğin durumundan şüphelenen aile, yapılan iğnenin kontrol edilmesini isteyince acı gerçek ortaya çıktı.

ATT S.B. tarafından Güneş bebeğe, yanlış bir iğne vurulduğu anlaşıldı. Asıl yapılması gereken iğne yerine, 12 yaşından büyüklerin tedavisinde kullanılan özel bir alerji ilacının Güneş bebeğe verildiği ortaya çıktı. Olayın ardından bir çok doktor ve hastane yöneticisi acil servise akın etti.

Güneş bebek kısa sürede Namık Kemal Üniversitesi'ne sevk edilerek Çocuk Yoğun Bakım Servisi'nde tedavi altına alındı. Gece boyunca yoğun bakımda kalan Güneş bebeğin durumunu takip eden doktorlar, bebeğin durumunun iyiye gittiğini ve normal servise alınacağını bildirdi.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Hastane Sahibi Ekrem Çömez, "Şuanda haberlik bir durum yok. Çocuğun babası zaten hastanemiz çalışanı. Tedavisi tamamlandı. Bu aşıyı 3 yaşındaki çocuklara bile yapıyoruz. Önemli bir durum yok." diye konuştu.