ÖZLENEN TABLO: TEKİRDAĞ BİR OLDU

ÖZLENEN TABLO: TEKİRDAĞ BİR OLDU
Köprübaşı’nda Tarihi Valilik Binası önüne kadar Türk bayrakları ve fenerle çok sayıda vatandaşın katıldığı Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleşti.Cumhuriyet yürüyüşene , Vali Yıldırım’ın yanı sıra CHP Tekirdağ...

Köprübaşı’nda Tarihi Valilik Binası önüne kadar Türk bayrakları ve fenerle çok sayıda vatandaşın katıldığı Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleşti.

Cumhuriyet yürüyüşene , Vali Yıldırım’ın yanı sıra CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TNKÜ Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, kurum müdürleri, iktidar muhalefet parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yaptığı konuşmada Vali Yıldırım; “Benim naçiz vücudum elbet bir gün yol olacak fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Hepimizin bildiği gibi Mutafa Kemal Atatürk’ün sözüdür. İlkokuldan beri hepimizin kalbine, gönlüne, beynine nakşedilmiştir bu söz. Bu sözle büyürüz hep birlikte ve biliriz ki Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Fert fert hepimizin görevidir. 96 yıllık bir cumhuriyete sahibiz. 96 yıllık gün geçtikçe gelişen gün geçtikçe kendisini daha güçlü hale getiren bir devlete sahibiz.  Nice 96 yıllarda nice 29 Ekimlerde inşallah bundan sonra da hep birlikte olacağız ve cumhuriyetimizi kutlayacağız. “ dedi.