PARTİLERİNE GERİ DÖNDÜLER

PARTİLERİNE GERİ DÖNDÜLER
İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisinin iş birliği Türkiye’ye nefes aldırdığını kaydeden İYİ Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya, “Bildiğiniz gibi İYİ Parti ile CHP ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılar nedeniyle yapılan...

İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisinin iş birliği Türkiye’ye nefes aldırdığını kaydeden İYİ Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya, “Bildiğiniz gibi İYİ Parti ile CHP ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılar nedeniyle yapılan iş birliği Türkiye’ye nefes aldıran sonuçlar ortaya çıkararak AK Partili seçmene de nefes aldırdı. Bu işbirliği sonucunda 16 yıldır yenilmeyen AKP adeta bozguna uğratılmış, 6 Büyükşehirde 5’ini kaybederek, hüsrana uğramıştır” dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya ile Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör ortak basın açıklaması gerçekleştirdi.  İYİ Parti başkanlık binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına CHP Kadın Kolları, İYİ Parti temsilcileri ve partililer katıldı. CHP listelerinden ilçelerde meclis üyesi seçilenler yeniden partilerine döndü.

“BU İŞBİRLİĞİYLE AKP HÜSRANA UĞRAMIŞTIR”

İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisinin iş birliği Türkiye’ye nefes aldırdığını kaydeden İYİ Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya, “Bildiğiniz gibi İYİ Parti ile CHP ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılar nedeniyle yapılan iş birliği Türkiye’ye nefes aldıran sonuçlar ortaya çıkararak AK Partili seçmene de nefes aldırdı. Başka partilere oy veren seçmenlere de nefes aldırdı. Demokrasinin yüzde yüz ortadan kalktığına inanan bir ruh halini ortadan kaldırdı. Demokrasi işledi. Öyle ki bugün insanlarımız Cumhurbaşkanlığı Hukuk Sistemi’nin artık işlemediğini, taşınamadığını ve Sayın Erdoğan tarafından da bunun görüldüğünü düşünmektedir. Sonrasında yaptığımız yerel işbirliğinde de ‘İYİ’ ve güzel şeyler olacak demiştik. Öyle de oldu. Genel Başkanlarımız adeta kendilerini Türkiye’ye adadılar. Tek kaygıları vardı. Çocuklarımız daha güzel bir Türkiye’de yaşasınlar, daha güzel okullara gitsinler, işsizliğin olmadığı, yoksulluğun olmadığı bir Türkiye’yi inşa etmek istiyorlardı ve önce Milletvekilliğinde sonrasında da yerelden devam ederek, ülkeyi yeniden inşa çalışması başlatmışlardı. Bu işbirliği sonucunda 16 yıldır yenilmeyen AKP adeta bozguna uğratılmış, 6 Büyükşehirde 5’ini kaybederek, hüsrana uğramıştır” dedi.

“TEKİRDAĞ’DA DA GÜZEL BİR ÇALIŞMA OLDU”

Tekirdağ’da da güzel çalışmaların olduğuna değinen Alkaya, “Genel Başkanlarımız gibi bizim gündemimizde de her zaman olduğu gibi yine Türkiye vardı Tekirdağ vardı. Türkiye’nin demokrasisi var, insanların bizden beklentileri var. Türkiye’nin çağdaş uygarlığı yakalaması var. Dolayısıyla özel, kişisel angajmanlara girmeden Türkiye’yi düşünerek, vatandaşlarımızı düşünerek, onların umutlarını büyüterek yolumuza devam ettik. Tekirdağ’da da güzel bir çalışma oldu. Büyükşehir Belediye başkanlığı başta olmak üzere birçok kazanımlarımız oldu” şeklinde konuştu.

“MİLLET İTTİFAKI ÇIKARLARIN DEĞİL, DEMOKRASİ VE HUKUK MÜCADELESİNİN ADIDIR”

Başarılı çalışmaların aynı inançla devam edeceğine işaret eden Alkaya, “Birçok ilçede Belediye meclis üyeliklerini CHP listesinde aday gösterdik bu uygulama ilçelerde başarılı sonuçlar aldık. Seçilen meclis üyelerimizde bugüne kadar ortak hareket ederek başarılı çalışmalar yaptık. Bundan sonra da aynı inançla işbirliğe devam edilecektir. Genel Merkezimizin aldığı meclis üyelerimizin İYİ Parti’ye dön kararı da işbirliğine gölge düşürmeyecektir. Bu konuda da CHP’nin yönetiminden ve belediye başkanlarından anlayış bekliyoruz. Önümüzdeki dönemde yapılacak komisyon seçimlerinde ve çeşitli değerlendirmelerde Belediye Başkanlarımızın ve ittifakımızın CHP’nin desteğinin devamı bizi mutlu umutlu edecektir. Sonuç olarak diyoruz ki, Millet İttifakı Milletin İttifakıdır. Millet İttifakı çıkarların değil, demokrasi ve hukuk mücadelesinin adıdır. Dolayısıyla hedefimiz bir anayasal hukuk devleti ile birlikte iyileştirilmiş parlamenter sistem inşa edilene kadar devam edecektir.” ifadelerini kaydetti.

“YEREL ÖRGÜTLER OLARAK ÖNEMLİ MESAFELER KAT ETTİK”

Millet ittifakının en güçlü iki ortağı Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti olduğunu ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, “Millet ittifakını en güçlü iki ortağı Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Partidir.  Bu ittifak sürecinde her iki Genel Merkezlerde Türkiye demokrasisine, Türkiye tarihine örnek olabilecek çok önemli kararlar aldı ve bunları uyguladı. Bizlerde yerel örgütler olarak bu kararları uygulama noktasında önemli mesafeler katettik. Sertaç Başkanımın dediği gibi yerel yönetim seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti millet ittifakı çerçevesinde Belediye meclislerinde ortaklıklar yaptı. Bazı İYİ Partili arkadaşlarımızı Cumhuriyet Halk Partisi listelerinden belediye meclis üyesi gösterdik. Bu süreç bize göre Cumhuriyet Halk Partililere göre iyi işledi. Cumhuriyet Halk Partisi listelerinden meclislere, ilçe meclislerimize ve Büyükşehir Belediye meclisine giren arkadaşlarımız Cumhuriyet Halk Partililer ile bugüne kadar çok uyumlu bir çalışma yürüttüler” ifadelerini kaydetti.