REKTÖR GENEL SEKRETERİ GÖREVDEN ALDI

REKTÖR GENEL SEKRETERİ GÖREVDEN ALDI
Namık Kemal Üniversitesi’nin yeni rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, hakkında FETÖ’den dava açılan eski Rektör Osman Şimşek’in üniversitedeki yapılanmasına ilişkin izleri silmeye devam ediyor. Şahin, İSKİ’den NKÜ’ye...

Namık Kemal Üniversitesi’nin yeni rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, hakkında FETÖ’den dava açılan eski Rektör Osman Şimşek’in üniversitedeki yapılanmasına ilişkin izleri silmeye devam ediyor. Şahin, İSKİ’den NKÜ’ye genel sekreter yapılan Abdullah Yinanç’ı görevden alarak yerine Tekirdağlı olan Pınarhisar Kaymakamı Murat Eren’i atadı.

Edinilen bilgiye göre görevine başlar başlamaz çalışmalara hızlı bir şekilde başlayan Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Mümin Şahin, hakkında FETÖ’den dava açılan eski Rektör Osman Şimşek döneminde yapılan atamalarla ilgili işlem yapmaya başladı. Şahin, ilk önce uzun bir süre profesörlük ünvanı verilmeyen ve hastane başhekimi iken görevden alınan Prof. Dr. Erdoğan Gültekin’e iadei itibar yaparak eski görevine yeniden atadı. Tekirdağ kamuoyunda sevilen bir isim olan Gültekin’in hastanenin başına tekrar geçmesi memnuniyetle karşılandı.

Öte yandan Rektör Şahin’nden dün ikinci hamle geldi. İSKİ ekibi olarak bilinen Genel Sekreter Abdullah Yinanç’ı görevden alan Şahin, yerine ise Tekirdağlı olan Pınarhisar Kaymakamı Murat Eren’i atadı. Bu atamanın İçişleri Bakanlığı onayıyla gerçekleştiği öğrenildi. Öte yandan yine üniversitede hakkında FETÖ’den dava açılan Eski Rektör Şimşek zamanında kadrolaşan İSKİ kökenli çok sayıda yöneticinin de görevden alınacağı iddia edildi.