ROMANYALILAR  ASYAPORT’A HAYRAN KALDI

ROMANYALILAR  ASYAPORT’A HAYRAN KALDI
 Romanya-Türkiye iş imkanlarının artırılması kapsamında Türk Yatırımcılar Derneği ve Galati Belediye Başkanı ile Meclis Üyelerinden oluşan Rumen Heyet yerinde incelemelerde bulunmak ve proje toplantıları yapmak için...

 

Romanya-Türkiye iş imkanlarının artırılması kapsamında Türk Yatırımcılar Derneği ve Galati Belediye Başkanı ile Meclis Üyelerinden oluşan Rumen Heyet yerinde incelemelerde bulunmak ve proje toplantıları yapmak için geldiği Tekirdağ’da, Türkiye’nin en büyük ve Avrupa’nın da ilk 10 limanından biri olan Asyaport’u ziyaret etti.

Heyete Tekirdağ ziyaretleri boyunca eşlik eden Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay katılırken Romanya’dan ise Galat Belediye Başkanı Ionut Pucheanu, Galat Belediye Meclis Başkanı Costel Fotea, Galat Belediyesi Avrupa Merkezi İdari Müdürü Camelia Epure, Galat Belediyesi Şehircilik Konseyi Başkanı Cornel Moise Oancea, Romanya Türk Yatırımcılar Derneği Başkanı Nazmi Doğan, Romanya Türk Yatırımcılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Aşkın Alsancak, Romanya Türk Yatırımcılar Derneği Trakya Bölge Temsilcisi Fatih Semercioğlu ve Özcan Doğan yer aldı.

Asyaport ziyaretinde Müşteri Hizmetleri ve Pazarlama Uzmanı Selin Çetinel, MSC Tekirdağ Şube Müdürü Bora Sığman ve MSC Tekirdağ Operasyon Müdürü Volkan Ayatş tarafından Asyaport ile ilgili gerekli bilgilendirmeler detaylı sunumlar eşliğinde yapıldı ve liman yerinde gezilerek inceleme fırsatında bulunuldu. Rumen Yetkililer  Galat Belediye Başkanı Ionut Pucheanu; Asyaport’a hayran kaldıklarını belirterek Asyaport’un Tekirdağ için çok önemli bir fırsat olduğunu belirttiler. Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay; ”Asyaport’un, şehrin ekonomisine ve çekim merkezi olmasına sağladığı katkının Rumen Heyet tarafından da kabul edildiğini görmüş bulunmaktayız. Bizlere bu gururu yaşattığından ve gösterdikleri misafirperverlikten dolayı başta Asyaport Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Soyuer olmak üzere bütün Asyaport ve MSC Ailesine teşekkür ediyorum.”

Liman işleyişi ve Asyaport’a dair alınan bilgilerin ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasının ardından ziyaret sona erdi.