TEKİRDAĞ'DA 2 İLÇEYE HASTANE MÜJDESİ

TEKİRDAĞ'DA 2 İLÇEYE HASTANE MÜJDESİ
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Tekirdağ’a bir dizi ziyaret ve incelemede bulundu. Şehir hastanesinin 2020 sonuna biteceğini söyleyen Bakan Koca, Ergene ve Kapakl’ya da 2 yeni hastane yapacaklarını söyledi.Bir dizi ziyaret ve...

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca Tekirdağ’a bir dizi ziyaret ve incelemede bulundu. Şehir hastanesinin 2020 sonuna biteceğini söyleyen Bakan Koca, Ergene ve Kapakl’ya da 2 yeni hastane yapacaklarını söyledi.

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere geldiği Tekirdağ’da, Valilik önünde düzenlenen törenle karşılanan Koca, Vali Aziz Yıldırım’ı ziyaret ederek brifing aldı.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Koca, “Tekirdağ’ımıza iktidarımız döneminde 17.5 milyar yatırım yapıldı. Bunların 500 milyonu şehir hastanesi olmak üzere 1.5 milyarı ise sağlık yatırımı. Şuanda 14’ü hastane olmak üzere 30 sağlık kuruluşu hizmet veriyor. Tekirdağ’ımızda şehir hastanesinin inşaatına başladık. Sağlıkta zirve olarak görüyoruz. Hastanın oradan sevk edilmediği hastaneler olarak konumlandırıldığını düşünüyoruz. Daha önce 460 yataktı. 560’a çıkardık. Toplam kapalı alanı 158 bin metre kare, 96 yoğun bakım yatağı var. Bu inşaat başladı. Gelecek yıkın sonunda teslim edilecek ve hasta kabulüne başlanacak. Yakından takip ediyoruz. Şehir hastanesiyle sağlık turizmi gelişecek. Balkanlar’dan Tekirdağ’a hasta gelecek. Sağlık turizmi olarak önemli bir fonksiyon görecek. İhale aşamasında olan 16 adet sağlık kuruluşumuz var. Ergene’de 75, Kapaklı’da 100 yataklı hastane yapacağız. Proje ihalesi yapıldı. 2002’de 3 iken 47’ye ambulans sayımız çıktı” dedi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Tekirdağ 1. Kısım Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti. Hastalara geçmiş olsun dileklerini sunan Bakan Koca, ardından Başhekim Op. Dr. Çetin Kirezli’den brifing aldı.

Daha sonra Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Karadeniz Mahallesindeki Süleymanpaşa Eğitim Aile Sağlığı Merkezi’nde, yeni alınan ambulansların teslim törenine katıldı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yapımı devam eden Tekirdağ Şehir Hastanesi şantiyesinde incelemelerde bulunarak, çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Bakan son olarak da AK Parti’nin Hürriyet’teki seçim ofisini açtı.

FOTOĞRAFLAR: Deniz Zerman