'SAĞLIK EMEKÇİLERİ UMUTSUZ VE MUTSUZDUR'

'SAĞLIK EMEKÇİLERİ UMUTSUZ VE MUTSUZDUR'
CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, “Sağlık emekçileri yorgun, umutsuz ve mutsuzdur. Yetersiz olanaklar, yoğun hasta bakımı, aşırı iş yükü, şiddet, ücret eşitsizliği, yönetimde kadrolaşma, yetersiz eğitim gibi birçok...

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, “Sağlık emekçileri yorgun, umutsuz ve mutsuzdur. Yetersiz olanaklar, yoğun hasta bakımı, aşırı iş yükü, şiddet, ücret eşitsizliği, yönetimde kadrolaşma, yetersiz eğitim gibi birçok soruna rağmen canlarını dişlerine takarak şifa dağıtmaya, halkın derdine derman olmaya çalışıyorlar” dedi.

YÜCEER SAĞLIK ÇALIŞANLARINI UNUTMADI

Yayınladığı mesajla sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayan CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, “Toplumun her kesiminin en iyi sağlık hizmetine erişimi, mükemmel bir sağlık hizmetinden yararlanması hepimizin ortak arzusu ve beklentisidir. Bunun için gecesini gündüzüne katıp çaba gösteren, emek veren hekiminden, yardımcı sağlık personeline kadar herkese, tüm sağlık çalışanlarına teşekkür borçluyuz” dedi.

SAĞLIK EMEKÇİLERİ YORGUN, UMUTSUZ VE MUTSUZDUR

Sağlık çalışanlarının olumsuzluklara rağmen özveri ile çalıştığını ifade eden Yüceer, “Ancak sağlığımız için bunca çaba gösteren sağlık emekçileri yorgun, umutsuz ve mutsuzdur. Gerçekten çok ciddi sorunlarla baş etmeye çalışıyor sağlık personelimiz. Yetersiz olanaklar, yoğun hasta bakımı, aşırı iş yükü, şiddet, ücret eşitsizliği, yönetimde kadrolaşma, yetersiz eğitim gibi birçok soruna rağmen canlarını dişlerine takarak şifa dağıtmaya, halkın derdine derman olmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI BASKI ALTINDA

Sağlık çalışanlarının emeğinin yok edildiğini söyleyen Yüceer, “Bu kadar sorun varken, Bakanlık yetkilileri sağlıkta bir devrimden, inanılmaz bir dönüşümden söz edebiliyorlar. Muhteşem dönüşüm diye söz ettikleri sağlık hizmetlerinin piyasalaştırılmasıdır. Sağlıkta Dönüşüm Politikaları ile sağlık çalışanlarının emeği değersizleştirilmiş, meslek örgütleri itibarsızlaştırılmaya çalışılmış, Anayasal sağlık hakkı kısıtlanmıştır. Toplumun sağlık problemlerini çözmek, sağlık çalışanlarının sorunlarına çare bulmak yerine Türk Tabipler Birliği’ne yaşam hakkını savunduğu için dava açmayı tercih eden bir iktidarın baskısı altındadır sağlık çalışanları” ifadelerini kullandı.

BU GÜNE BAYRAM DEMEK OLANAKSIZDIR

Yüceer, “Bu koşullar altında kutlanan bir güne bayram demek olanaksızdır. Yine de tüm toplumumuz ve sağlık emekçilerimiz için güzel günlerin geleceği umudunu yitirmememiz gerektiğini düşünüyorum. Bütün olumsuzluklara rağmen çok onurlu bir görevi yerine getiren meslektaşlarımın ve tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum” dedi.