SAHİLDE BALIK İZDİHAMI

SAHİLDE BALIK İZDİHAMI
Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Süleymanpaşa sahilde balık tüketimine dikkat çekmek için 3 bin balık ekmek dağıttı. İzdihama neden olan balık ekmek dağıtımında 3 bin balık 10 dakikada tükendi.Edinilen bilgiye göre...

Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Süleymanpaşa sahilde balık tüketimine dikkat çekmek için 3 bin balık ekmek dağıttı. İzdihama neden olan balık ekmek dağıtımında 3 bin balık 10 dakikada tükendi.

Edinilen bilgiye göre Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Süleymanpaşa ilçesinde Balıkçı Barınağı girişinde vatandaşlara balık ekmek ve meşrubat dağıttı. Izgaralarda pişen balıklar ekmek arasına konularak vatandaşa ikram edildi. Vatandaşlar balık ekmekleri Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya Sarıkoca, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Adalet Komisyon Başkanı Naci Ergin’in elinden aldı.

Zaman zaman izdihamın yaşandığı alanda balık ekmekler ve meşrubatlar 10 dakikada tükendi.

Balık dağıtımı ile ilgili bilgi veren Tekirdağ İl Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya Sarıkoca, “Bugün burada güzel bir etkinlik tertipledik. Ülkemizin 3 tarafı denizlerle çevrili. Denizlerimizde önemli bir su ürünümüz olan balık var. Burada vatandaşlarımıza balığın beslenmedeki önemini vurgulamak istiyoruz. İlk defa böyle bir etkinlik düzenledik. Güzel de oldu havada güzeldi. Balıkları pişirdik vatandaşlarımıza dağıttık. 3 bin balık ekmek dağıtacağız. Haftada 2 gün balık yenilmeli, ömür boyu sağlıklı kalınmalı. Vatandaşlarımız özellikle çocuklarımız balık yemeli” dedi.