SAMİ KAYIN’DAN HAL ELEŞTİRİSİ

SAMİ KAYIN’DAN HAL ELEŞTİRİSİ
Tekirdağ Pazarcılar Odası ve Odalar Birliği Başkanı Sami Kayın, Süleymanpaşa Sebze ve Meyve Toptancı Hali’nin beklentilerin altında olduğunu kaydetti. Dükkanların 40 metre kare olduğunu belirten Kayın, sebze meyve yüklü tır...

Tekirdağ Pazarcılar Odası ve Odalar Birliği Başkanı Sami Kayın, Süleymanpaşa Sebze ve Meyve Toptancı Hali’nin beklentilerin altında olduğunu kaydetti. Dükkanların 40 metre kare olduğunu belirten Kayın, sebze meyve yüklü tır ve kamyonlarının manevra alanlarının olmadığını kaydetti.

Bir ay içinde hizmete girecek olan Süleymanpaşa Sebze ve Meyve Toptancı Hali’nde Tekirdağ Pazarcılar Odası ve Odalar Birliği Başkanı Sami Kayın incelemelerde bulundu.

Halin beklentileri karşılamayacağını kaydeden Kayın, “Halin ilk projesi çok güzeldi. 150 metre kare dükkanlar vardı. Zeki Gürcün kimseye danışmadan dükkanları 40 metre kareye indirdi. 40 metre kare dükkanda ne yapılabilir. Bir evin salonu 40 metre kare. Hal dükkanı hiç 40 metre kare olur mu? Yazık etmişler. Bu alanda tırlar nasıl dönecek. Bir tır park ettiğinde diğeri geçemez” dedi.

Kayın, “Sadece dükkanlar değil kasa saklama alanları bile küçük yapılmış. Türkiye’deki diğer hallere benzemiyor. Ne soğuk hava deposu var, ne de rüzgardan kardan koruyacak tenteleri. Bu alanın Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu döneminde tahsisini yaptırdık. Ama ne hikmetse proje hazırlanırken bizden fikir alınmadı. Yazık ettiler. Devletin milyonları heba edildi. Sayın Zeki Gürcün’ün marifetleri yüzünden hal projesi güdük oldu” diye konuştu.