MESTAN ÖZCAN İSTİŞAREYİ ŞEHRE YAYACAK

MESTAN ÖZCAN İSTİŞAREYİ ŞEHRE YAYACAK
AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı tarafından Turizm Otelcilik’te İl İstişare Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan'ın ev sahipliğinde düzenlenen il istişare toplantısına il yönetim...

AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı tarafından Turizm Otelcilik’te İl İstişare Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan'ın ev sahipliğinde düzenlenen il istişare toplantısına il yönetim kurulu üyeleri, il yürütme kurulu üyeleri, önceki dönem milletvekilleri, belediye başkanları ve kadın kolları başkanı, gençlik kolları başkanı ve yönetimlerinin yanı sıra partinin kurucu isimleri katıldı.

Toplantıda istişare kurulu üyelerine seslenen Mestan Özcan, ““Yeni yönetim dönemimizin en önemli konusunun şehrimiz, bölgemiz ve ülkemize yönelik katkımızı şekillendireceğimiz “AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı Stratejik Planı”nı çalışmak ve ortak akılla bu çalışmayı tamamlamak olduğunu düşünüyorum. Bu çalışma, toplumun bizden beklentileri ile şekillenecek ve tüm Yönetim Kurulu üyelerimize yönetim dönemimiz içerisinde kendilerinden beklenenleri açıkça ifade edecektir. Bununla birlikte, gelecek yönetimlere de bir faaliyet raporu ve yapılması gerekenler ve beklentileri miras bırakabileceğimiz bir yapı hedefliyoruz. Böylelikle, sürdürülebilir bir çalışma anlayışı ve son derece şeffaf bir yaklaşım ve görev bilinci ile bir dönem geçireceğimizi ümit ediyoruz” dedi.

Özcan, “AK Parti Tekirdağ İl İstişare Kurulundan beklentim ise; medeniyetimizin önemli bir yaklaşımı olan İstişareyi daha geniş bir tabana yayarak şehrimizi artık kendi iç çekişmelerinden kurtarmaya ve Anadolu şehirleri ile entegre etmeye; hatta bununla yetinmeyip yine dünyanın gelişmiş önemli şehirleri ile de yarışır bir şehir haline getirmeye gayret ederken İl Yönetim Kurulu’na fikir vermesi, tecrübeleriyle uyarılarda bulunması, yapılmak istenen hizmetlerin şehrimizde derinlemesine anlaşılmasına katkıda bulunmak amacıyla geniş kitlelerde İl Yönetim Kurulu’nun en önemli destekçisi olmasıdır” diye konuştu.

Özcan, “Tekirdağ’ın jeo-stratejik bir önemi var. Ülkemizin Avrupa kıtasındaki topraklarındayız. Denize kıyımız var. Avrupa’ya bağlantı yolları şehrimizden geçiyor. İstanbul gibi bir metropolün komşusuyuz ve sanayide İzmit ile birlikte İstanbul’un ortağıyız. Bununla birlikte çok ve geniş tarım arazilerimiz var ve ülkemizde tarım politikalarında etkin rol olabilecek nitelikli bir insan kaynağımız var. Dolayısıyla, yine bu dönemde, Sayın Cumhurbaşkanımızdan aldığımız işaret ile, ülkemizin tarım politikalarının düzenlenmesinde söz sahibi olacak bir çalışma grubu kurarak, Ankara’ya destek vermek ve yol gösterici olmak niyetindeyiz.  Tüzük de olmasına rağmen ilk defa oluşturulan istişare kurulu, İl Yönetim Kurulu’nun en önemli destekçisidir ve ilk olan her zaman önemlidir” İfadelerine değindi.

TARIMA DESTEK

Toplantıda “Sayın Cumhurbaşkanımızdan aldığımız işaret ile, ülkemizin tarım politikalarının düzenlenmesinde söz sahibi olacak bir çalışma grubu kurarak, Ankara’ya destek vermek ve yol gösterici olmak niyetindeyiz. “ diyen Özcan, çiftçiye müjdesini de vermiş oldu.

Toplantıya Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, geçmiş dönem Milletvekilleri Ayşe Doğan, Metin Akgün, geçmiş dönem belediye başkanı Ahmet Aygün’ün yanı sıra; İlçe başkanları ve bir çok partili katıldı.