SÖZDE SAVCI KISKIVRAK YAKALANDI

SÖZDE SAVCI KISKIVRAK YAKALANDI
Tekirdağ İl Jandarma ekipleri, kendisini savcı ve hakim olarak tanıtarak, yaşlı kadından 270 bin TL isteyen dolandırıcıyı kıskıvrak yakaladı. Olaya ilişkin bir kişi daha aranıyor.YAŞLI KADINI TELEFONLA ARADIOlay, Tekirdağ'ın...

Tekirdağ İl Jandarma ekipleri, kendisini savcı ve hakim olarak tanıtarak, yaşlı kadından 270 bin TL isteyen dolandırıcıyı kıskıvrak yakaladı. Olaya ilişkin bir kişi daha aranıyor.

YAŞLI KADINI TELEFONLA ARADI

Olay, Tekirdağ'ın Marmaraereğilisi ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, kendisini savcı olarak tanıtan G.A isimli şüpheli hedef aldığı Siliva Velikova Can isimli yaşlı kadını telefonla aradı. Kendisini bir süre savcı olarak tanıtan şahıs Velikova'yı bir bankaya yönlendirdi.

TELAŞI 270 BİN LİRASINI KURTARDI

Bunun üzerine bankaya giden Velikova, banka görevlisine 270 bin lira çekmek istediğini belirtti. Siliva Velikova Can isimli yaşlı kadının oldukça telaşlı halinden şüphelenen banka görevlisi hesap hareketlerine şerh düşünce Velikova'nın dolandırıcı için dilediği 270 bin lirayı çekmesi mümkün olmadı.

İSTANBUL'DA YAKALANDI

Bunun üzerine banka görevlisi durumu jandarma ekiplerine haber verdi. Olay yerine kısa sürede gelen jandarma ekipleri yaşlı kadının ifadesine başvurarak olaya ilişkin titiz bir çalışma başlattı. Titiz çalışmalar sonucu jandarma konuyla ilgili dolandırılan başka mağdurlarında olduğu bilgisine ulaştı. Dolandırıcılık yaptığı tespit G.A'ın İstanbul Esenyurttaki evine operasyon düzenlendi.

YAŞLI KADINI DOLANDIRMIŞ

Tekirdağ'a getirilen G.A. ifadesinde, farklı tarihlerde yine Tekirdağ'da R.A. isimli bir yaşlı kadını daha telefonla arayıp korkuttuktan sonra 69 bin lirasını aldığını itiraf etti. İfadesi alınan G.A. bu işlerde kendisine yardım eden bir kişinin daha olduğunu belirtti. Jandarmadaki ifadesi tamamlanan şüpheli adliyeye sevk edilirken, jandarma diğer şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.